3 tipy ako vybrať nábytok do chodby

19. augusta 2020
Predsieň - chodba
zdroj: gettyimages.com

Cez tento priestor budete prechádzať každý deň a vaša návšteva sa mu taktiež nevyhne. Preto chodbe dodajte punc štýlovosti, aby ste sa aj v tejto prechodnej časti bytu či domu cítili príjemne. Chodby majú jedného spoločného menovateľa, a tým sú dvere. Nie jedny, ale hneď niekoľko. Ideálnym riešením je zvoliť dvere v bledších farebných odtieňoch či dekoroch, prípadne s kombináciou skla, ktoré prepúšťa svetlo.

1. tip – moderná chodba

Konzolový stolík, osvetlenie a zrkadlo, to sa rovná obľúbená kombinácia drobného nábytku v chodbe. Tento typ stolíka nemá veľkú hĺbku, preto je vhodný aj do užších chodieb. Trendom sú najmä lesklé materiály. Ak zvolíte povrchovú úpravu s imitáciou zlatých alebo strieborných nôh, určite neurobíte chybu.

Najpoužívanejšími dekoráciami chodby sú v tomto prípade stolné lampy, pokojne v dvoch kusoch, dizajnové zrkadlo a kvety, ktoré iba podčiarknu šmrnc celého dizajnu. Ak ste ako alternatívu stolíka zvolili policu, nechajte vyniknúť výraznejšie steny. Moderné maľovky stien s netradičnou povrchovou štruktúrou sú trendom v bývaní.

2. tip – romantická chodba

Elegantný a nadčasový nábytok v chodbe sa postará o vytvorenie dobrého dojmu vašej návštevy. Hovorí sa, že práve ten prvý je dôležitý a chodba je nepochybne jednou z častí domu, ktorú hostia uvidia ako prvú. Ak je aj zvyšok vášho interiéru ladený v bledších farbách a romantickom štýle, doprajte ho aj nábytku v tomto priestore. Obľúbeným druhom nábytku v tomto duchu sú komody či zásuvkové stolíky. Doplnkové osvetlenie sa taktiež postará o romantiku, preto ho zvážte aj v tejto časti domu.

Pozrite si nábytok a zariadenie do predsiene v týchto e-shopoch:

3. tip – malá chodba

Ak je vaša chodba menších rozmerov, nezúfajte. Aj malý priestor vie byť elegantný a funkčný. V tomto prípade sa odporúča využiť materiály a nábytok, ktorý opticky zväčšuje. Samozrejme, nie je to iba o nábytku. Vhodná kombinácia podlahy a stien tu má taktiež svoju zásluhu. Pre malý pôdorys chodby všeobecne platí, že výraznosť sa nevypláca.

Ozdobný barokový či extravagantný nábytok môže vytvoriť nežiadúci efekt. Zrkadlo či zrkadlová stena by mala byť súčasťou každej malej chodby. Treba si však premyslieť, v akej veľkosti a kde presne ju umiestnime. Steny, zrkadlová plocha a nábytok by mali byť proporčne vyvážené.

Pozrite si aj tieto predsieňové zostavy:

Predsieňová stena LIFT Predsieňová stena LIFT
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Predsieňová stena VERA Predsieňová stena VERA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Predsieňová zostava NEAPOL Predsieňová zostava NEAPOL
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Predsieňová stena VERA Predsieňová stena VERA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Predsieňová stena TRIO Predsieňová stena TRIO
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky