5 tipov ako spraviť z malého bytu priestranný

10. februára 2013
5 tipov ako spraviť z malého bytu priestranný

Riešenie problémov s priestorom v malom byte je častokrát jednoduchšie ako by sa zdalo.

Otázka, ktorú si pokladá snáď každý človek žijúci v menšom priestore. Ako zväčšiť tento malý byt? Máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré keď aplikujete, okamžite vyriešite nedostatok miesta.

Priestor v malej obývačke si môžete zväčšiť pomocou závesnej skrinky, do ktorej ukryjete televízor, DVD-prehrávač, hraciu konzolu. Závesná skrinka, ktorá pokryje celú stenu, ušetrí priestor na podlahe.

Aj pri hľadaní úložného priestoru na uskladnenie  kníh, časopisov či malých úložných škatúľ využite prázdne steny. Nainštalujte na ne závesné policové regále rôznych tvarov a byt získa nielen väčší, ale aj atraktívnejší vzhľad.

Priestor v malom byte prakticky a účinne zväčšíte použitím jednoduchej nástennej police alebo rímsy, ktorú pripevníte po obvode steny. Naukladajte na ne malé predmety, ktoré vám doteraz prekážali na stoloch či na podlahe.

Väčší úložný priestor v kuchyni a najmä na kuchynskej linke či v špajze vám pomôžu vytvoriť plastové nádoby, ktoré sa dajú  na seba navzájom napojiť. Vďaka jednotnému dizajnu, ktorý umožňuje širšiu variabilitu vnesú do kuchyne organizovanosť a estetiku.

Viac priestoru v malej spálni ušetria nielen postele s úložným priestorom, ale aj malé úložné divány či taburetky. Niektoré sú navrhnuté tak, že môžu slúžiť ako malý stolík.

NEPREHLIADNITE: Kuchyňa zo zasadačky, alebo naopak?

Foto: homedecorinteriordesign.com

Páčil sa Vám článok?
reklama: