5 vecí, ktoré denne používate a sú špinavšie ako WC !

4. apríla 2016
5 vecí, ktoré denne používate a sú špinavšie ako WC !

Doska na krájanie

Výskum ukazuje , že na priemernej doske na krájanie nájdete až dvesto krát viac fekálnych baktérií než na záchodovej mise. Čo je na vine ? Surové mäso, pretože väčšina fekálnych baktérii pochádza z vnútorných orgánov zvierat. Preto ju treba po každom použití riadne umyť, prípadne raz za čas namočiť do vody s dezinfekčným prostriedkom.

Telefón a tablet

Výskum ukazuje, že na nich môžno nájsť stafylokoky, preto ich čistite aj každý deň a nepoužívajte na toaletách.

Tablet_png8567.png

Koberec

Zaujímavým faktom je, že baktérie zostávajú na odumretých kožných bunkách. Takmer okolo dvestotisíc baktérií možno nájsť iba na jednom štvorcovom centimetri vo vašom koberci a to aj vrátane E. coli, stafylokokov, či salmonely. Pretože vysávač nevysaje všetko je treba aspoň raz za mesiac koberec dôkladne vyčistiť.

4cd00d74e07b68835t_4.jpg

Kabelka

Priemerná kabelka je až trikrát špinavšia ako WC. Nedávajte tašku na zem a pravidelne čistite vnútro a vonkajšok kabelky. Rukoväte pretrite dezinfekčnými obrúskami. 

2936 10887 damska kabelka 0085 cerna.jpg

Vodovodná batéria

Na rukoväti kohútika v kúpeľni môže byť až 21 krát viac baktérií ako na záchodovej mise a dokonca v kuchyni viac než 44 krát. Preto treba každý deň batérie umývať a dezinfikovať. Nevynechávajte ani čistenie drezu.

Tap water1.jpg

 

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: