6 tipov, ako zabezpečiť váš domov proti zlodejom

1. júna 2017
6 tipov, ako zabezpečiť váš domov proti zlodejom

Blíži sa doba letných dovoleniek a s ňou zvýšená starosť o bezpečie našich domovov proti vlámaniu.

Aj keď sa domovým zlodejom nemožno ubrániť stopercentne, existuje niekoľko opatrení, ktoré im môžu veľa znepríjemniť prácu.

Niekedy obtiažny vstup do bytu stačí na to, aby si vlámanie nakoniec rozmysleli a skúsili to inde, kde je prístup ľahší.

A thief.jpg

Začína to dverami

Dnes sú bezpečnostné dvere úplný základ pred neželanými hosťami. Ideálne sú dvere s jedným alebo viacerými bezpečnostnými zámkami, vložkou a štítom odolným proti rozlomeniu, odvŕtaniu či prekopnutiu. Tiež zárubne by mali byť vystužené a odolné proti roztiahnutiu či vypadnutiu zámku. Z centrálneho zámku by sa malo na jedno otočenie uzamknúť najmenej 12 rôznych bodov.

 Vonkajšie rolety pre zaistenie okien

Vonkajšia tieniaca technika má tú výhodu, že môžete stále vetrať a napriek tomu sa do bytu nikto nedostane. Sú ideálnym štítom pred zlodejmi..Okná sa môžu zaistiť proti rozbitiu tiež bezpečnostnou fóliou. Okrem toho, že sa rozbité sklo takto nevysype, slúži fólia aj ako tepelná izolácia.

Alg burglar jpg.jpg

Pohybové čidlá a iné vychytávky

Akustická zariadenie spínajúci pri pohybe môžu zlodeja vyľakať a zahnať rovnako ako svetelný alarm. Vhodné sú aj elektronické dverné kliny, ktoré zabránia vniknutiu do objektu. Kamerový systém napojený na stráženie nie je úplne nevyhnutný, ak neschovávajú vzácne cennosti. Často stačí len vydarené napodobeniny.

Chytré telefóny – nový trend v zabezpečení

Z ktoréhokoľvek miesta na zemeguli si môžete vďaka stále novším technológiám skontrolovať, či je u vás doma všetko v poriadku. Budete spokojní zakaždým, keď sa budete musieť na čas vzdialiť z domova, nielen pri dovolenke.

Vzdialená ochrana

Pri drahom vybavení bytu a v prípade, že uchovávate doma aj cennosti, je dobré zvážiť prepojenie s bezpečnostným centrom. Profesionálna agentúra sa vám o majetok postará a vy môžete s kľudným srdcom odísť.

Aj susedia zohrávajú rolu

Hlavne na vidieku sa na svojich zvedavých susedov môžete spoľahnúť. Vo chvíli, keď zistia, že sa k vášmu domu niekto blíži, je okamžite podrobený výsluchu. To si každý zlodej rozmyslí. Je dobré zveriť niektorému z dobrých susedov kľúč od domu, keby došlo k nejakej havárii či kvôli zalievaniu kvetov. Takto poverený sused zároveň objekt kontroluje.

Páčil sa Vám článok?
reklama: