Adventné vence s pleteninou sú IN!

14. novembra 2017
Adventné vence s pleteninou sú IN!

Pleteniny frčia! A zďaleka to nie sú len módne kúsky, do ktorých sa teraz všetci s príchodom chladných dní radi zahalíme.

Z pletenín sú tvorené čoraz častejšie interiérové ​​dekorácie a bytové doplnky. A pretože prvá adventná nedeľa je už za dverami, ponúkneme vám v dnešnom článku inšpiráciu k tomu, ako zahaliť do pleteniny aj tohtoročné adventné vence.

Cdd431db22338fdac41d83800114bcfa.jpg

Výhodu pri výzdobe adventných vencov oblečených do pekne hrejivých kabátikov budú mať ženy a dievčatá , ktoré túto techniku ​​ovládajú a baví ich. My ostatní ale nemusíme zúfať. Stačí zaobstarať nejaký šál vo výpredaji alebo sa vzdať niektorej šály zo svojho šatníka a pretvoriť ju na pôsobivú predvianočnú dekoráciu.

Úplne fantasticky vyzerá adventný veniec zahalený do pleteniny, ktorému pridáme naviac ešte trendové sviečky, ktoré majú na sebe vyrazenú Pleteninovú vzorku.

Ce65d08f08b00d618db11d37507af58f.jpg

Podľa farby pleteniny volíme aj ostatné dekoračné doplnky. Pre sviečky platí, že by mali byť vždy podložené, aby sa od nich veniec nezapálil . 

O každej zo 4 adventných nedieľ zapálite jednu sviečku, a posuniete sa tak vždy o niečo bližšie k dlho očakávanému štedrému večeru.

Oveľa veselšie pôsobí Pleteninový adventný veniec s pridanou červenou farbou na doplnkoch. K zime a hlavne k Vianociam patrí červená farba, rovnako tak ako biela alebo zelená. Červená farba symbolizuje Kristovu krv a zelená je farbou symbolizujúci Kristovo zrodenie.

38c0b6d70765f1d33ff7d2e9492281e2.jpg

Veniec je tvorený základom z polystyrénového korpusu. Ale ak máte doma napríklad len slamový, môžete ho použiť tiež. Slamový základ ale radšej najprv omotajte úzkym dlhým pruhom krepového papiera rovnakej farby, akú má pletenina. Šál potom jednoducho položte na korpus, pre lepšiu manipuláciu si ju ku korpusu prišpendlite, veniec otočte hore nohami a šál zošite k sebe. Akonáhle vrátite veniec na lícnu stranu späť, spoj nebude vidieť.

Prírodniny sú vďačným materiálom na zdobenie vianočných dekorácií. Použiť môžete čokoľvek, čo ste nazhromaždili napríklad pri jesenných prechádzkach lesom: šišky, bukvice, žalude, machy, lišajník, miniatúrne kúsky vetvičiek, plody platanu alebo nasušené šípky, prípadne sušené plátky ovocia.

0282d9b9b327a4f34d77c4889d0e8a4b.jpg

Aj keď si tento rok aj nevyrobíte zrovna adventný veniec s pleteninou, ale akýkoľvek iný, prajeme vám, aby ste adventný čas prežili vo väčšom pokoji a pohode, než tomu bolo napríklad v predchádzajúcich rokoch.

8a76d7ea8006fe7fe4c7e5fa907fc70d.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama: