Aká bude interiérová farba roku 2013?

30. decembra 2012
Aká bude interiérová farba roku 2013?

V interiéri bude pôsobiť rovnako ako v prírode – dominantne.

Každý rok volia dizajnéri, architekti a sociológovia farbu roka. Pre rok 2013 vybrali kráľovskú modrú. Má sa stať symbolom spájania v našich hektických životoch s múdrosťou a všeobecným povedomím, ktoré pozdvihnú naše okolie, napísal portál living.cz.

Táto farba je silná a elegantná, svojim spôsobom inšpirujúca a zároveň upokojujúca. Pravá podoba tejto farby sa v reálnom svete nachádza zriedka, a práve preto je exkluzívna a originálna. Pre svoju skôr chladnú eleganciu má veľké využitie vo farebnej škále.

####3l#### Táto farba si môže rovnako dobre rozumieť s podobne sýtymi tónmi napríklad kontrastnou citrusovo žltou, ale tiež aj s teplejšími neutrálnymi odtieňmi. Rovnako pôsobivo môže vyzerať v kombinácii so zelenou, fialovou alebo inými odtieňmi modrej farby.

Kráľovská modrá môže z bežného života pripomínať temné odtiene stojatých vôd alebo farbu neba pred búrkou, ale aj ďalšie. V interiéri bude pôsobiť rovnako ako v prírode – dominantne. Ak si kúpite nejaký dizajnový kúsok v tomto odtieni, možno budete prekvapení, ako táto farba navodí v interiéri upokojujúcu atmosféru.

Či už kráľovská modrá bude vo vašom interiéri zastúpená vo väčšom či menšom množstvom, vždy by ste sa mali obklopiť jej originalitou cítiť sa pohodlne a pokojne.

Zdroj fotografií: thelennoxx.com, luxurylink.com, madeit.com.au

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre