Aké má výhody parné čistenie?

11. októbra 2017
Aké má výhody parné čistenie?

Všetci chceme mať doma dokonale upratané, ale ak si to večné upratovania chcete zjednodušiť a nechcete používať prípravky plné chémie, je tu jedno riešenie.

Kúpte si parný čistič. Verte, že sa vám táto investícia oplatí. Je to skvelý pomocník do domácnosti, kvôli ktorému už nemusíte používať obrovské množstvo čistiacich pomôcok a prípravkov, stačí vám len parný čistič.

Steam cleaner.jpg

Väčšinou sa musíte rozhodnúť, či chcete upratovať hygienicky či ekologicky. Ak zvolíte hygienické upratovanie, musíte používať drahú a agresívnu chémiu. Keď budete chcieť dať prednosť ekologickému upratovaniu, musíte očakávať horší výsledok a tiež väčšiu stratu času.

V dnešnej modernej dobe sa ale rozhodovať nemusíte. Môžete upratovať hygienicky (bez použitia chémie) a tiež ekologicky (bez straty času a s oveľa lepším výsledkom). Stačí si zaobstarať parný čistič. A vyberať môžete z mnohých veľkostí a typov.

Steam_cleaning_bathroom.jpg

Ako funguje parný čistič?

V čom teda spočíva hlavná výhoda upratovania parou? Horúcou parou účinne ničíte organizmy, odstránite aj zaschnuté nečistoty a môžete ho použiť aj k hĺbkovému čisteniu kobercov či matracov. Hovoríte si, ako môžete niečo vyčistiť parou. Hovorí sa, že všetko ide, keď sa chce. A tu to funguje predovšetkým kvôli sile pary, ktorú získame kombináciou tlaku, rýchlosti výstupnej pary a správnej teploty.

Riziko zranenia tu je,ale tu sa báť nemusíte. Para vytryskne až vo chvíli, keď čistič priložíte k nejakému povrchu. Tiež sa celkom rýchlo ochladzuje. Takže zo vzdialenosti 50 cm teplota už dosahuje iba 38 ° C.

Výhody parného čistenia

Prevádzka nie je drahá.
Prístroj potrebuje iba vodu (množstvo záleží na objeme nádržky), elektrickú energiu a občas budete musieť vymeniť špeciálne vyrobené utierky z mikrovlákna.
Väčšinu utierok môžete pokojne vyprať v práčke (na 90 ° C), avšak nepridávajte aviváž.
Tento spôsob čistenia je šetrný k materiálom a povrchom, lebo oproti čistiacim prostriedkom nie je vôbec agresívny a navyše po sebe nezanechá žiadny nepríjemný zápach.
Prospieva aj vášmu zdraviu, pretože ako jeden z mála čistiacich prostriedkov dokáže zničiť všetky alergény.
Predovšetkým vám parné čistenie ušetrí čas a peniaze.
Ľahko sa s parným čističom manipuluje.

Páčil sa Vám článok?
reklama: