Aké nočné stolíky sú najpopulárnejšie? Biele!

31. júla 2017
Aké nočné stolíky sú najpopulárnejšie? Biele!

Biele nočné stolíky, a nielen tie, slúžia ako malý odkladací priestor v spálni už niekoľko desaťročí. Aj keď sa štýl a trendy menia, funkcia zostáva stále rovnaká. Tento malý nábytok poskytne priestor stolnej lampe, poháru vody, odloženej knihe pri večernom čítaní a pod. Niektoré typy disponujú aj vnútorným úložným priestorom, do ktorého si môžete skryť čokoľvek, čo potrebujete mať ráno alebo večer poruke. 

Praktickí pomocníci, ktorí nesmú chýbať v žiadnej spálni. To sú nočné stolíky, ktoré nájdete v rôznych tvaroch, veľkostiach, materiáloch a štýloch. Preto môžeme s istotou povedať, že zo širokej ponuky týchto nábytkových produktov si vyberie naozaj každý. Či už preferujete vidiecky, rustikálny, moderný, minimalistický, škandinávsky, retro či vintage štýl, každý si nájde svoj dizajnový a praktický kúsok.

Moderné nočné stolíky v bielej farbe (zdroj: pinterest.com)

Biele nočné stolíky

Biela je farbou moderného aj vidieckeho štýlu. Stala sa obľúbenou aj pre tento typ nábytku, pričom pristane stolíkom naozaj v akomkoľvek dizajne. Biele nočné stolíky sú nábytkom, ktorý sa teda hodí do spálne zariadenej v duchu rôznych štýlov, pričom nemusí ísť výhradne o drobný nábytok. “Príručné stolíky” pri posteli môžu byť totiž nahradené aj komodou.

V podstate len vymeníte menší nábytok za trošku väčší, pričom účel zostáva rovnaký. Ak je alternatívou stolíkov komoda, odporúčame zvoliť jej zásuvkový variant, ktorý jednak poskytne dostatok úložných priestorov, a jednak pôsobí želaným dojmom. Či už sa rozhodnete pre klasiku alebo “zaexperimentujete”, podľa umenia Feng Šuej sa odporúča použitie rovnakého nábytku z každej strany postele.

Aj čierno-biele nočné stolíky sa hodia do spálne

Farebná rôznorodosť je práve tým, čo často robí domov krajším. Vedia to aj výrobcovia nočných stolíkov, ktoré nájdete v najrozmanitejších farbách a kombináciách. Ak sa budeme držať bielej farby, obľúbenou verziou spálňového nábytku je aj jej kombinácia s čiernou alebo s dekorom dreva. Všetko závisí, samozrejme, od vášho vkusu a celkového zariadenia interiéru tejto miestnosti.

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ stolíkov k posteli, široký sortiment ponúkajú výrobcovia Ikea, Möbelix, Jysk, Asko, Kika, Merkury Market a pod., no nezaostávajú ani menšie predajne či eshopy, ako aj náš internetový katalóg produktov. Ak predsa len nenájdete nič podľa vášho gusta, môžete si dať urobiť nočné stolíky na mieru. O rôznych tipoch a inšpiráciách sa môžete dočítať taktiež v článku Vyberáme nočný stolík do spálne.

Čierno-biele nočné stolíky (zdroj: pinterest.com)

Nočné stolíky v bielej farbe inšpirácie

Biele nočné stolíky v minimalistickom štýle (zdroj: pinterest.com)

Ako nočný stolík môže poslúžiť aj “knižnica”, závesná skrinka či stolička (zdroj: pinterest.com)

Dizajnové nočné lampy a stolíky sa taktiež podieľajú na celkovom interiéri spálne (zdroj: pinterest.com) 

Biele nočné stolíky v rôznych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Komody ako alternatíva bežných nočných stolíkov (zdroj: pinterest.com)

Aj kombinácia bielej s imitáciou dreva pristane nočným stolíkom (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre