Aké sedačky môžete mať v obývačke? Vyberte si typ, ktorý pre vás bude najlepší!

23. februára 2021
Aké sedačky môžete mať v obývačke? Vyberte si typ, ktorý pre vás bude najlepší!
Foto: Blachotrapez

Premýšľate nad tým, či si vybrať rohovú sedaciu súpravu, alebo verziu v tvare U? Vieme, ktoré sú vhodnejšie do menších priestorov a prečo sa vám oplatí zadovážiť si kreslo!

Sedacie súpravy nie sú len miesto, z ktorého sledujeme televíziu. Je to priestor, kde sa schádza rodina, kde nachádzate odpočinok a oddychujete. Typov a prevedení sedačiek alebo gaučov sú desiatky. Či už zvolíte rohovú sedačku, alebo rozkladaciu, prípadne ich kombináciu, vami vybraný kúsok by mal vždy spĺňať základné kritériá kvality. Aké?

Kvalitná sedačka musí byť stabilná

Jej konštrukcia musí byť pevná – stabilné musia byť aj podrúčky, komfortné musia byť aj opierky, kvalitný by mal byť aj poťahový materiál. Aké základné typy ponúka trh a aké sú ich výhody a nevýhody?

Rohové sedačky ponúkajú komfort

Tento typ sedacích súprav do obývačky je synonymom pre komfort, priestor a pohodlie. Nie je problém si ich dopriať aj v priestore, kde sa počíta každý centimeter. S týmto typom využijete aj zvyškový priestor v rohoch miestnosti. Rohové sedacie súpravy môžu byť zároveň aj rozkladacie, takže môžu poslúžiť aj ako prechodné riešenie v menších domácnostiach alebo garzónkach.

Rozkladacie sedačky pre príležitostné spanie

Súpravy, ktoré sa dajú rozkladať, majú veľké využitie, mnoho ľudí nimi rieši nedostatok miesta v byte. Práve rozkladacie sedačky často suplujú klasické postele. Avšak, ako uvádzajú aj samotní výrobcovia, vymeniť natrvalo posteľ za rozkladacia sedaciu súpravu nie je ideálnym riešením. Rozkladacie sedačky sa odporúča používať skôr k príležitostnému spaniu.

2.png
Foto: Blachotrapez

Sedačky 3 + 2 + 1 sú klasikou

Klasika, ktorá ponúka obrovskú variabilitu a osobný priestor pre každého – to sú hlavné výhody sedacích súprav tohto typu. Dnes už nemusíte mať rozostavenie 3 + 2 + 1, môžete kombinovať zostavy 2 + 2, 2 + 1 + 1 alebo napríklad 3 + 1 + 1. Výber sa odvíja od miesta, ktoré máte na pohovku alebo kreslá vyhradené. Niektoré prevedenia sú náročnejšie na priestor, iné zas potešia svojou kompaktnosťou.

Gauč v tvare “U” je luxusným riešením

Sedacie súpravy v tvare U pôsobia luxusne a poskytujú naozaj veľký priestor. Ak túžite po veľkej a priestornej sedačke, zvoľte si súpravu v tvare U. Do obývacej izby sú tieto sedačky ako stvorené, bývajú hlavnou ozdobou priestoru. Na sedacej súprave v tvare U sú ľudia blízko seba, no udržujú si aj zdravý odstup a osobný priestor. Ak túžite po exkluzívnej sedacej súprave, rozhodne si zvoľte “účkovú” verziu, poteší vás pohodlím i dizajnom.

Menej náročné riešenie? Kreslá a vaky!

Cenovo dostupnejšou, priestorovo menej náročnou alternatívou sedacích súprav sú kreslá, vaky alebo taburety. K dispozícii máte dizajnové prevedenia, ktoré vyhovujú aj tým najnáročnejším zákazníkom. Tieto kúsky sú v poslednej dobe veľmi populárne – vyzerajú štýlovo, sú pohodlné a ak sú ergonomicky riešené, dokážete si na nich aj kvalitne odpočinúť.

Vyberte si do obývacej izby takú sedaciu súpravu, ktorá bude spĺňať vaše nároky na prevedenie i samotnú kvalitu sedenia, zohľadnite pri rozhodovaní tiež rozmery vašej obývacej izby.

5.png
Foto: Blachotrapez

Informačný servis

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky