Ako budú vyzerať kasína v budúcnosti? Inak než teraz

10. júla 2019
Ako budú vyzerať kasína v budúcnosti? Inak než teraz
Foto: Getty images

BRATISLAVA 10. júla (BývanieHrou.sk) –Architektúra a dizajn kasín prechádza neustále vývojom ovplyvneným novými zisteniami o vkuse hráčov. Čím budú kasína budúcnosti špeciálne?

Len v málo oblastiach dochádza k tak intenzívnemu prepojeniu architektúry, dizajnu a psychológie, ako je tomu v prípade veľkolepých a monumentálnych stavieb kamenných kasín. Tie nie sú len účelné, ale aj vizuálne úchvatné. Zdá sa, že po desaťročiach experimentovania, hľadania riešení a stovkách hodín plánovania, už architekti nových kasín presne vedia, ako majú navrhnúť nové kasína. Čo na hráčov a návštevníkov nielen veľkých kasín v USA, ale aj v európskych mestách bude čakať?

Menej okien

O oknách platí to isté, ako o zrkadlách – robia priestor, v ktorom sa nachádzajú svetlejším. Kým vo svojich bytoch alebo oknoch okná a zrkadlá chceme, v kamenných kasínach sú tabu. V budúcnosti bude väčšina kasín navrhnutých tak, že budú mať najmenší počet okien. Tak malé a málo početné, ako im budú dovoľovať nariadenia a zákony. Kamenné kasína sa tak budú podobať jaskyniam a hráči, ktorí v nich budú sedieť za stolmi nebudú vedieť, či je deň alebo či je noc.

Strategické umiestnenie stolov a hier

Nielen pri hraní niektorých kasínových hier je dôležitá stratégia, ale strategicky sa snažia uvažovať aj tí, ktorí navrhujú interiér kamenných kasín. K tomu, aby sa hráč dostal čo i len na toaletu, bude musieť prejsť popri lákavých a ku hre vyzývajúcich strojoch či stoloch. Toto strategické rozmiestnenie toho najlepšieho si kamenné kasína prevzali z obchodov. Aj tu pri pokladniach nájdete keksy, žuvačky a rôzne sladkosti, ktoré by ste si byť tak v inakších regáloch, pravdepodobne ani nekúpili.

Labyrintové usporiadanie

Nie náhodou sa hovorí, že veľké kamenné kasína sú ako labyrinty. Áno, je to tak zámerne. Kamenné kasína sú zámerne usporiadané chaoticky až zmätočne. Tento trend je viditeľný predovšetkým na kasínach postavených okolo začiatku nového storočia a v budúcnosti sa nič na tom nebude meniť. Ba práve naopak. Kasína budú ešte väčším bludiskom. Samozrejme, ak sa rozhodnete hrať online na niektorom z online kasín odporúčaných od casino-online-sk.com, tak niečo podobné nebudete musieť riešiť!

Vysoké stropy

Najmodernejšie ankety a výskumy ukazujú, že návštevníci kasín túžia po tom, aby kasína boli vzdušné a priestranné. A architekti na to promptne zareagovali. Výsledkom toho je a bude to, že interiér kasín bude tvorený vysokými stropmi, ktoré hráčom dodajú na pohodlí. Každý má rád vysoké stropy, ktoré rozširujú priestor, než malé a nízke stropy, ktoré pôsobia klaustrofobicky. Podľa jednej štúdie ľudia, ktorí sa nachádzajú v priestoroch s vyššími stropmi majú tendenciu myslieť voľnejšie a abstraktnejšie.

Dôraz na farby

Tušíte, aké farby budete nachádzať na stenách vo vnútri kasín v budúcnosti? Predovšetkým zelené a biele. Práve tie vychádzajú zo štúdií a analýz ako tie najprívetivejšie smerom ku hráčom. Nebuďte prekvapení ani tým, keď v týchto farbách bude aj nábytok, ako sú napríklad kreslá. Na rozdiel od kresiel, aké by sme si kúpili možno my na chaty či domov, pri tých kasínových bude jediným kritériom pohodlie. Ak sa hráč cíti pohodlne, potom zostane za stolom alebo pri automate dlhšie a to je práve to, čo kamenné kasína chcú. Hráčov ochotných hrať a riskovať.

Ľudia stojaci za veľkými kamennými kasínami nenechávajú v prípade architektúry a dizajnu nikdy nič na náhodu. Veľmi dobre si uvedomujú, že jedno nesprávne rozhodnutie môže zmariť ich šance na to, že sa im podarí do svojich pomyselných svätostánkov prilákať hráčov. Ak v niektorom z veľkých kasín uvidíte na prvý pohľad zvláštny prvok, tak si buďte istý, že je tam z nejakého dôvodu.

Zdroj: BORIS_190064

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky