Ako na pohodlné bývanie v garsónke?

26. júla 2017
Ako na pohodlné bývanie v garsónke?

Splnili ste si svoj sen a zaobstarali si vlastný, aj keď malinký byt?

Ako ušetriť miesto, aby sa vám tam zmestilo všetko čo potrebujete?

Labl_midtowneastalpha_living room.jpg.rend_.hgtvcom.966.690.jpeg

Multifunkčné vybavenie

 

Verte, že aj ten najmenší byt môže pôsobiť útulne a vzdušne. Dôležité je, aby ste si vopred premysleli, ako sa dá každý kúsok miesta čo najúčelnejšie využiť. Ideálne je samozrejme multifunkčné zariadenie. Tomu napomáhajú špeciálne predmety, ktoré je síce nutné si občas zaobstarať vyložene na mieru, ale uvidíte, že vo finále sa vyššia investícia oplatí.

Bachelor apartment design.1.jpg

Obývačka a spálňa 2v1

Jedným z nenahraditeľných kúskov nábytku je posteľ. Rozkladacia sedačka nie je moc vhodná. Tá sa ku každodennému kvalitnému spánku nehodí. Posteľ musí byť pohodlná, a preto je dobrou voľbou sklopná postel. Keď je sklopená, poslúži ako sedačka s vankúšikmi a poličkou. Keď ju vyklopíte, razom získate pohodlnú plochu na spanie.

Ďalšou možnosťou sú výklopné postele, ktoré sa cez deň dajú zdvihnúť do vertikálnej polohy a pôsobí dojmom drevenej steny alebo vstavanej skrine. Často využívaným variantom sú tiež poschodové postele, kde dole vznikne priestor na relaxáciu či pracovný kútik..

Rozkladací stôl, kde môžete jesť aj pracovať

Vďaka rozličným typom rozkladacích stolov môžete pripraviť sviatočnú hostinu pre svojich priateľov a servírovať ju vo veľkom štýle, ako by ste mali jedáleň. Po ich odchode ale stôl pokojne zložíte alebo sklopíte a máte dosť miesta na iné aktivity. Môžete si ich prispôsobiť tiež ako stoly pracovné alebo ich využiť na prevádzkovanie svojich koníčkov, ako je napr. Hobby alebo maľovanie.

131f3c19fd2a170fd024f1559c2c50ce apartment hacks apartment interior.jpg

Kombinované spotrebiče aj úložný priestor

Úložné priestory často chýbajú aj vo veľkých bytoch, nieto ešte v garsónkach. Vy sa tým však nenechajte zaskočiť a okrem toho, že si zaobstaráte vstavaný nábytok na mieru, sa snažte využiť každé miestečko, napr. Aj to nad dverami. Na uloženie kníh sa hodí vysoká vertikálna polica. Veci, ktoré potrebujete len občas, ako je napr. Sezónne vybavenie, uskladnite do skríň s dvojitými podlážkami. Kúpte si tiež úsporné (niekoľkoposchodové) ramienka a kapacitu skrine tiež zvýšite pridaním rôznych košíkov či háčikov.

Praktické je si zaobstarať tiež kombinované spotrebiče. Jedná sa predovšetkým o práčku a sušičku v jednom, ale týka sa to tiež kuchynských pomocníkov, ako sú rôzne rúry s grilom a pekárňou, mixéry a šľahače 2 v 1 a pod.

10 5.jpg

Hlavne veľa svetla

Skvelým spôsobom, ako vytvoriť aj v tom najobyčajnejšom byte rôzne zákutia a tým opticky rozdeliť priestor, je nepriame osvetlenie. Šikovné je aj pri zariaďovaní vyberať radšej svetlé neutrálne farby.

Osvedčeným spôsobom, ako presvetlíte a zväčšíte svoj byt, sú zrkadlá. Využite samolepiacich dlaždicových variantov a nalepte ich do tmavých rohov. Alebo umiestnite zrkadlové fólie napríklad do predsiene na strop. Uvidíte, že váš byt získa príjemný glanc a vám sa v ňom bude dobre žiť.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre