Ako na to: Z klavíra spravil zónu pre kutilov

29. mája 2013
Ako na to: Z klavíra spravil zónu pre kutilov

Čo robiť, keď máte malý priestor a potrebujete niekde odložiť náradie a mať priestor menšie kutilské práce?

Pracovný stôl je nevyhnutnou pomôckou a doplnkom pre všetkých zručných domácich kutilov. Každý je pritom hrdý na ten svoj pracovný priestor. Avšak miesta nie je nikdy nazvyš a nájsť teda ten ideálny priestor na náradie a menšie práce v domácnosti býva už tvrdší oriešok. Čo teda spraviť, keď máte obmedzený priestor, no túžba po vlastnom pracovnom stole či mieste na odkladanie skrutiek, vrtákov, matiek, kľúčov či kladiviek je veľká?

S rovnakou otázkou sa zaoberal aj autor jedinečnej idey, ktorý si takýto „kutilský kútik“ vyrobil zo starého a nefunkčného  klavíra. Myšlienka výborná, riešenie dokonalé a prevedenie absolútne praktické a šikovné.

Celý proces premeny starého klavíra na kutilskú zónu začal „vypreparovaním“ pôvodných súčiastok hudobného nástroja.  Šikovný majster následne zadnú stenu vyplnil dierovanou doskou, ktorá slúži, po osadení hákov, ako výborný držiak na náradie. Pritiahol do klavíra predlžovací kábel na elektriku, zapojil osvetlenie a miesto, kde boli pôvodne klávesy využil ako pracovnú dosku.  

Ďalšia, konkrétne spodná časť klavíra, potom môže slúžiť ako odkladací priestor na menšie mobilné domáce spotrebiče alebo kufre s ďalším náradím. Lavičku určenú pôvodne na miesto pre sedenia klaviristu si potom môžete prispôsobiť na ďalší odkladací priestor na rôzne príručky, knihy alebo čokoľvek iné, na čo len pomyslíte. Ak vás zaujíma viac, ako sa z klavíra stal stôl pre kutilov navštívte stránku instructables.com,  kde je popísaný a na fotografiách zobrazený krok za krokom celý postup.   

NEPREHLIADNITE: V malom byte ako v paláci, použite pár trikov!

Foto: instructables.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre