Ako vybrať nábytok do detskej izby – 3.časť

27. januára 2013
Ako vybrať nábytok do detskej izby – 3.časť

Deti obzvlášť veľmi citlivo vnímajú pôsobenie použitého nábytku, farieb a svetla.

Deti obzvlášť veľmi citlivo vnímajú pôsobenie použitého nábytku, farieb a svetla. Nábytok detskej izby musí korešpondovať nielen s vekom dieťaťa ale aj s jeho výškou, či veľkosťou samotnej miestnosti.

Keď uvažujete o vybavení detskej izby, upustite od knižníc po celej ploche steny, či od masívnych skríň, stolov a ťažkých lustrov. Samotného nábytku by tu malo byť minimum, len to najnutnejšie po okrajoch miestnosti. Stred miestnosti však musí vždy ostať voľný pre hru (stred detskej izby = centrum šťastia).

Postieľku či posteľ vyberajte podľa veku a veľkosti dieťaťa, meňte ju aj niekoľkokrát, kým dieťa narastie na výšku dospelého človeka. Detská postieľka bábätka by nemala mať ostré rohy, kosoštvorcové ani trojuholníkové mreže.

Najlepšie je, ak majú bočné strany postieľky tyčky kruhového prierezu a sú usporiadané vertikálne od vrchu na spodok. Ideálna situácia je, ak môžete zabezpečiť pre vaše dieťatko úplne novú nepoužívanú postieľku.

Ak musia rodičia kúpiť staršiu už používanú postieľku vo výpredaji, mali by požiadať bývalých majiteľov o informáciu, ako spávalo v postieľke ich dieťa. Ak v nej spávalo dieťatko, ktoré bolo ťažko choré alebo nedajbože zomrelo, takúto postieľku radšej svojmu bábätku nekupujte.

Ďalšou nevhodnou alternatívou pre vaše dieťa je „palanda“ (poschodová posteľ). Spánok dieťaťa bude vždy prenasledovať pocit stiesnenosti, že má niečo tesne nad hlavou. Jeho charakter a správanie tým môže byť neskôr poznačené depresiami, dokonca bude môcť pokojnejšie spávať len na okraji postele, kde má väčší rozhľad.

Prečítajte si aj:

2. časť nášho seriálu o detskej izbe v štýle Feng Shui – Kde by malo spávať vaše dieťa

Zdroj fotografií: trendzona.com

Páčil sa Vám článok?
reklama: