Ako vyrobiť črepník z kamienkov

5. novembra 2012
Ako vyrobiť črepník z kamienkov

Originálna dekorácia do bytu či na terasu, ktorá môže poslúžiť aj ako darček našim najbližším.

Originálna dekorácia do bytu či na terasu, ktorá môže poslúžiť aj ako darček našim najbližším.

Vlastnoručnevyrobené predmety sú predsa jedinečné a neopakovateľné. Môžete využiťvašu kreativitu a dokonca môžete z toho spraviť aj rodinnú zábavu. Jednouz takýchto ručne vyrábaných dekorácii je aj finančne nenáročný črepník,ktorý môže byť originálnou ozdobou príbytku či terasy.

Čo potrebujete

Stačíak vezmete prázdnu plechovku alebo starý kvetináč, nazbierate malékamienky. Potom už potrebujete trochu lepidla, fúgy (ak budete vyrábaťčrepník do záhrady, tak fúga by mala byť mrazuvzdorná, pozn. red.),kúsok pletiva a môžeme začať vyrábať vašu kreáciu.

Ako na to

Naspodnú časť plechovky spravíme malé diery, ktorými bude odtekaťprebytočná voda. Lepidlom pripevníme pletivo, ktoré má pridržať kamienkya zároveň spevní celú dekoráciu.

Postupne vkladáme do lepidla kamienky. Bude to „piplačka“ ale túto „epizódu“ by sme navrhli posunúť vašim deťom.

Ponalepení posledného kameňa necháme všetko vyschnúť. Môžete využiťvlastnú kreativitu a kamienkami vyložiť napríklad kvietok, chodidlo,písmeno z mena darovanej osobe a podobne.

Môžete použiť ajprebytočnú keramiku, ktorá vám zvýšila z rekonštrukcie kuchyne čikúpeľne. Posledným krokom je nanesenie fúgy a finálne dočistenie.

Prajeme príjemnú zábavu.

Páčil sa Vám článok?
reklama: