reklama:

Ako využiť palety v záhrade, nielen na pestovanie ovocia či zeleniny

20. mája 2018
reklama:
Ako využiť palety v záhrade, nielen na pestovanie ovocia či zeleniny

Palety našli využitie v byte pri výrobe najrôznejšieho nábytku, ako sú napríklad posteľ, stoly či sedacie súpravy. Škoda, že aj ich používanie na záhrade nie je tak časté.

Pritom ich nízka obstarávacia cena a široká variabilita k tomu priamo nabáda. Tu je niekoľko tipov :

Riadky medzi paletami

Skúste pestovať zeleninu v paletách. Medzery medzi jednotlivými latami poslúžia ako dokonalé riadky, plné miesta zasa zamedzia burine. Položíte ich, vysypete ich zeminou, potom získate nižšiu formu vyvýšeného záhona. Šaláty, špenát alebo koreňovú zeleninu už nemusíte riadkovať.

Make an organic garden with your pallets 1.jpg

Vyvýšený záhon (nielen) na jahody

Vyvýšené záhony majú tú výhodu, že šetria váš chrbát a kolená. Naplníte ich kvalitným kompostom, ale nezabudnite na drenážnu vrstvu, pre obdobie sucha sa zase hodí primiešať do zeminy kryštály absorbujúce vodu (ako sú napríklad detské plienky). Výhodou toho je, že okrem vrchnej plochy pre pestovanie môžete využívať aj boky.

4pal.jpg

Vertikálne záhony

Dnes sú veľmi obľúbené, pretože pestovanie vlastnej zeleniny na terasách či balkónoch je trend. Ale takéto záhony majú vysokú cenu a pritom z palety ho šikovný muž či žena dokážu vyrobiť aj sami.

Hanging pallet vertical vegetable garden.jpg

Zakladače na upratovanie náradia

Môžete si z paliet vyrobiť prehľadný zakladač, kde budete mať všetko pekne a prehľadne zrovnané. To za trochu práce stojí, nie?

35676 garden tool organization.jpg

Diy pallet gardening table.jpg

reklama:
Páčil sa Vám článok?