Aký poťah zvoliť na sedačku, ktorej sa nechcete vzdať ?

11. mája 2016
Aký poťah zvoliť na sedačku, ktorej sa nechcete vzdať ?

Doprajte jej nový poťah. Zvažujete, či ísť do kože alebo textilu? Poradíme vám v nasledujúcom článku klady a zápory materiálov.

 Poťah alebo prehoz?Pokiaľ chcete obliecť sedačku do nového kabáta, máte v zásade dve možnosti. Buď cez ňu prehodíte pekný prehoz, alebo zaobstaráte kompletne nový poťah. V prvom prípade nemusíte riešiť čalúnika, v druhom získa pohovka krajší vzhľad. To záleží už na vás, pre ktorú variantu sa rozhodnete. Ak zvolíte nové čalúnenie, budete si musieť vybrať medzi koženým alebo látkovým poťahom.

A4974416.jpg

Látkový poťah

Vo veľkom množstve materiálov a farieb si ľahko vyberiete kombináciu, ktorá vám perfektne zapadne do interiéru. Moderné látkové poťahy vynikajú odolnosťou a dlhou životnosťou. Novo potiahnutá sedačka vám bude robiť radosť niekoľko ďalších rokov.

Microfiber couch.jpg

Ani údržba nieje problém. Pohovku ľahko vysajete, raz za čas vytepujete a hneď bude ako nová. Ak máte radi vyprané a voňavé prádlo, kúpte si elastický poťah . Sedačku do neho oblečiete ľavou zadnou a v prípade potreby ho jednoducho zložíte a dáte do práčky. Ľahko sa tak zbavíte škvŕn od jedla, pitia aj roztočov. Napínacie poťahy zoženiete v celej škále farieb a dezénov.

Kožený poťah

V prvom rade si nepleťte skutočnú kožu s koženkou. Stavte na kvalitu a nechajte si sedačkou potiahnuť pravou kožou. Koža je veľmi príjemná na dotyk a bude sa vám ľahko udržiavať. Vrásky vám nemusí robiť rozliata káva, spadnuté jedlo, ani pastelky. Skrátka vezmete handričku, čistiaci prípravok na kožu a pohovku utriete. Dokonca sa na nej nebudú držať ani roztoče, ani chlpy. Dajte si pozor si na mechanické poškodenie. To sa odstrániť nedá.

1557 balston_leather_sofa.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama: