Ani na začiatku zimy si traktor neodpočinie

18. decembra 2012
Ani na začiatku zimy si traktor neodpočinie

S čím všetkým pomôže záhradný traktor s kvalitným príslušenstvom?

Likvidácia lístia z trávnika, jesenné upratovanie, odvoz záhradného odpadu, napíleného dreva alebo iných materiálov, to sú len niektoré príklady bežných činností v jesennej záhrade.

Okrem toho môže v tomto období kedykoľvek začať padať sneh, takže začnú starosti s jeho odpratávaním alebo udržiavaním ciest okolo domu. S tým všetkým pomôže záhradný traktor s kvalitným príslušenstvom. ####3l####

Nečistoty skončia v objemnom koši 

Lístie, ktoré na jeseň popadá zo stromov, trávniku nesvedčí. Ak ho necháte bez povšimnutia ležať, začne tlieť, čo sa na vzhľade a zdraví trávnej plochy rozhodne neprejaví priaznivo. Máte v podstate dve možnosti, ako si s lístím poradiť.

Hrable síce nie sú vrcholne sofistikovaný nástroj, avšak na hrabanie lístia sa hodia výborne. Avšak len na menšie pozemky. Nikto od vás predsa nemôže chcieť, aby ste hrabaním strávili celý deň.

Ak teda vlastníte väčší pozemok, môžeme vám odporučiť sweeper, šikovné závesné príslušenstvo k záhradným traktorom. Sweeper čiže čistič trávnika dôkladne vymetie zo zelenej plochy všetko, čo tam nepatrí – teda okrem lístia napr. vetvičky, zvyšky trávy a pod., a to všetko veľmi rýchlo a bez toho aby ste zosadli zo sedadla vášho traktora. .####2r###

Ďalším príslušenstvom, ktoré budete (nielen) v tomto období hojne využívať a ktoré si veľa ľudí kupuje hneď pri kúpe traktora, sú prívesné vozíky. Ak potrebujete prevážať drobnejšie materiál, vystačíte si s vozíkom s menšou nosnosťou okolo 150 kg. Pre ťažšie práce potom odporúčame vozíky so sklopnou korbou a nosnosťou až 350 kg.

Záhradný traktor pomôže aj so snehom

Keď napadne sneh, nie je to pre záhradný traktor nič výnimočné. Ide len o ďalšiu príležitosť, aby ukázal svoje univerzálne schopnosti. S čelnou radlicou, ktorú je možné ovládať priamo z miesta obsluhy, totiž nie je odpratávanie snehu žiadny problém.

Takáto práca je rýchla a jednoduchá, vodič môže radlicu zo svojho sedadla zdvíhať a nastavovať jej uhol až do piatich možných polôh. „Pri obstarávaní čelnej radlice je dobré myslieť na výkon vášho traktora a podľa toho aj voliť šírku. S tým vám ochotne poradia vyškolení predajní technici. Najväčšie radlice dosahujú šírku až 1,18 m,“ podotýka špecialista na traktory Tomáš Boukal. ####1l####

Ale v zime využijete nielen čelnú radlicu. Rozmetadlo patrí medzi to príslušenstvo k záhradným traktorom, ktoré si nájde využitie vo všetkých ročných obdobiach. Kým po väčšinu roka ho môžete využívať na rozptyľovanie hnojív a osív, v zime vám pomôže s rozhádzaním posypových materiálov. U najlepších rozmetadiel si môžete nastaviť rýchlosť a smer posypu, ale aj záber rozmetania – ten môže predstavovať až 3,5 m.

Kapacita násypky sa u jednotlivých modelov líši. Je dobré zvážiť, akú veľkú plochu chcete pravidelne ošetrovať a ako objemnú násypku teda potrebujete. Kapacita totiž môže dosahovať až 80 kg a v tom prípade je najmenej pravdepodobné, že budete musieť počas rozmetania posypový materiál dopĺňať a zdržiavať sa tým.

Zdroj fotografií: Mountfield

Páčil sa Vám článok?
reklama: