Arganový olej a jeho skvelé využitie

12. apríla 2016
Arganový olej a jeho skvelé využitie

Arganový olej sa získava z orechov stromu Argan – arganovníku , ktorý nájdeme predovšetkým v Maroku. Zaujímavým faktom o arganovníku je to, že nezačne rodiť orechy dokiaľ nie je 30 až 50 rokov starý. Je to jeden z najdrahších olejov, lebo výroba jedného litra oleja trvá  12 až 20 hodín a jeho trvanlivosť je len 3 až 6 mesiacov. Svojimi mnohými blahodárnymi účinkami je neoceniteľný.

Jeho využitie :

Zdravé vlasy

Je skvelým prípravkom pre naše vlasy. Hydratuje ich, zjemňuje, zabraňuje ich lámaniu a usmerňuje ich nepoddajnosť. Nezanecháva ich mastné, ale naopak prirodzene lesklé. Môžete olej použiť ako masku po dobu cca 30-tich minút pred samotným umývaním vlasov, kedy je najlepšie vlasy ešte zabaliť do potravinovej fólie a uteráka, aby sa teplom olej dostal čo najhlbšie do štruktúry vlasov alebo malé množstvo oleja (pár kvapiek) môžete rozotrieť medzi prstami a votrieť po umytí do končekov pre ich ucelenie.

Argan oil for hair.jpg

Krásna pleť

Aj keď je to olej, má hydratačný účinok, pôsobí proti starnutiu pokožky a tiež ju chráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a voľnými radikálmi vďaka svojmu vysokému obsahu vitamínu E, čo je silný antioxidant. Mastné kyseliny v arganovom oleji pôsobia veľmi dobre proti strate pružnosti a znižujú zápal. Môžete používať každý deň pár kvapiek oleja na celú tvár aj dekolt alebo si z neho môžete urobiť masku. Kľudne ho premiešajte s vaším telovým mliekom.

Image001.jpg

Krásne nechty 

Arganový olej obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré udržujú zdravé nechty. Vzhľadom na to, že sa ľahko vstrebáva, dobre je vyživuje a pri pravidelnom používaní vďaka nemu nechty aj prirodzene rastú a nelámu sa. Pravidelne vtierame do nechtových lôžok.

Aktívna zložka s názvom triterpenoidy  vyskytujúce sa v arganovom oleji poskytuje úžasnú ochranu kože a jej obnovu, napríklad uzdravuje jazvy, pôsobí protizápalovo a používa sa pred a po opaľovaní.

Applying manicure, moisturizing and nutrition

Varenie

Arganový olej je skvelý pre svoju orechovú chuť,  aj pre svoju nutričnú hodnotu. Ako už bolo spomínané je plný vitamínu E, esenciálnych mastných kyselín a antioxidantov, ozdravuje nás zvonku aj zvnútra. Zlepšuje cirkuláciu, znižuje hladinu cholesterolu, posilňuje imunitný systém, stabilizuje krvný cukor, poskytuje úľavu pri reumatizme a artritíde, chráni nás pred kardiovaskulárnymi a zápalovými ochoreniami a niektorými typmi rakoviny. Na konzumáciu si však kúpte gastronomický arganový olej, nie kozmetický.

4 simple salads that make for healthy lunch ideas.jpg
 

Páčil sa Vám článok?
reklama: