Babské rady proti plaču nad cibuľou

29. augusta 2016
Babské rady proti plaču nad cibuľou

Neexistuje asi nikto, koho by cibuľa ani trochu neštípala, preto je tu pár rád, ktoré vaše trápenia aspoň trochu zmierni.

18l0qzedpq86zjpg.jpg

Chleba v ústach

Naše babičky si vždy pri krájaní cibule dávali do úst kúsok chleba, ktorý pri tom žuvali. Údajne to ale nemá žiadnu chemickú spojitosť, ide len o to, že sa sústredíte na niečo iné a preto vás oči toľko nepália.

Zápalka medzi zubami

Tesne pred tým, ako začnete s krájaním, škrtnite zápalkou, ktorú ihneď potom sfúknite a strčte si ju medzi zuby. Dym zo zápalky vám pôjde priamo do nosa a zabráni tak výparom z cibule, aby vás dráždili. Pokiaľ ale krájate viac ako len jednu cibuľu, budete tých zápaliek asi potrebovať  viac.:)

Cibuľa do mrazničky

Päť minút pred krájaním vložte cibuľu do mrazničky. Keď je totiž cibuľa ľadová, nemá tak dráždivé účinky a nebudete po nej toľko roniť slzy. Rovnako funguje napríklad ľadová voda.

1 1.jpg

Ostrý nôž

Cut onions.jpg

Čím ostrejší nôž si na krájanie vezmete, tým cibuľu menej poškodíte, takže nebude púšťať toľko šťavy, ktorá vás vlastne núti k slzám. A samozrejme s tupým nožom moc toho nenakrájate. Buď si vyplačete oči alebo odrežete prst.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: