Betón- jednoduchý, chladný a predsa štýlový

3. mája 2017
Concrete in kitchen.jpg
Niekomu môže betón pripadať príliš strohý a hrubý, inému elegantný a čistý.

Betónové produkty sú stále viac vidieť v obchodoch s nábytkom, bytovými doplnkami, ale napríklad už sú aj medzi šperkami. Architekti a dizajnéri si tento materiál veľmi obľúbili pre jeho praktickosť, odolnosť, ale aj tvárnosť, a snažia sa ho preto povzniesť na vyššiu úroveň a vdýchnuť mu nový rozmer. 

Concrete in kitchen.jpg

Dávajú mu tvar v podobe svietidiel, hodín, šperkov i ďalších interiérových doplnkov. S betónom pracujú práve kvôli jeho surovosti, pretože pôsobí veľmi čisto, jednoducho a je v ňom neskutočná sila. Betón je veľmi tvárny, ide z neho urobiť takmer čokoľvek, záleží však na jeho zmesi..

Aplomb_grey_room_set_600x415.jpg

Dnes možno betón prefarbovať v podstate do ľubovoľného farebného odtieňa, možno pridávať rôzne hrubé piesky a kamienky a betón potom má rôznu hrubosť a pórovitosť, možno ho leštiť aj otláčať do jeho kontaktných platní drevené dosky. Môžeme tak docieliť oveľa rozmanitejšieho a vizuálneho príjemnejšieho vzhľadu, než s ktorým si ho väčšina ľudí spája. Často ani na prvý pohľad nemusí byť poznať, že sa jedná o betón a nie o kameň.

Flowing interior design concrete glass 2.jpg

Existuje niekoľko firiem, ktoré sa priamo špecializujú na dizajn betónového nábytku. Ponúkajú ako sériovo vyrábané produkty, tak individuálne, zákazkovú výrobu. Aj u sériových produktov si výroba vyžaduje vysoký podiel precíznej ručnej práce, avšak pri výrobe na zákazku navyše zaplatíme za zhotovenie formy, do ktorej sa betón leje.

Páčil sa Vám článok?
reklama: