Bezdotykové batérie môžu šetriť vodu aj v domácnostiach

24. mája 2016
Bezdotykové batérie môžu šetriť vodu aj v domácnostiach

Batérie však potrebujú k svojej činnosti elektrinu s externého zdroja.

Brass touch free infrared basin font b tap b font automatic font b sensor b font.jpg

Bezdotyková technológia

Automaticky ovládané batérie fungujú na princípe infračerveného snímača, ktorý spustí vodu hneď, ako používateľ umiestni ruky do snímanej zóny, a vypne ju, len čo ruky priestor opustia. Vďaka tomuto princípu nie je voda pustená ani o chvíľku dlhšie, než je nevyhnutne nutné, a práve preto sa výrazne podieľa na úspore vody.

Povesť ale automatickým batériám môžu kaziť nekvalitné výrobky, ktoré nefungujú tak, ako majú. Infračervený senzor musí byť dobre nastaviteľný, aby pracoval bezchybne. Progresívny výrobcovia elektroniky používajú špeciálny softvér, ktorý sa po inštalácii batérie sám postará o presné nastavenie. Zjednodušene povedané sa čidlo okolo seba “rozhliadne” a zadefinuje si všetky potrebné parametre. Vďaka tejto inteligentnej funkcii by sa nemalo stať, že batéria nefungovala tak, ako má.

Kde sa hodí automatická batéria ?

Bezdotyková batéria sa hodí pre použitie v kúpeľni, ale aj k drezu do kuchyne. Dobrým adeptom pre jej inštaláciu je aj umývadielko na toalete, kde sa automatická batéria postará o elimináciu prenosu koliformných baktérií. Aj keď sa tak zbavíte veľkej časti znečistenia, riziko prenosu zostáva.

Bezdotyková technológia môže byť tiež praktickým pomocníkom aj v kuchyni. Voda sa automaticky pustí okamžite, ako sa v priestore pod batériou objavia ruky, ľahko tak napustíte hrniec alebo umyjete zeleninu. 

Banner.jpg

Teplotu treba vopred nastaviť

Nevýhodou dotykových batérií je nutnosť “napevno” nastaviť teplotu vody, ktorú potom nemožno ľahko meniť. Dotykové batérie vyžadujú elektrické napájanie – v kľudovom stave majú spotrebu cca 0,8 W, ak voda tečie, spotreba elektriny narastie na 10 W. Takže spotreba elektriny je zanedbateľná.

Páčil sa Vám článok?
reklama: