Biely konferenčný stolík sa hodí skoro všade

15. mája 2017
Biely konferenčný stolík sa hodí skoro všade

Biely konferenčný stolík je univerzálnym odkladacím stolíkom vôbec. Hodí sa takmer do akejkoľvek obývačky, a nie len tam… Samotná biela farba ešte neurčuje štýl stolíka. Na základe farebnosti síce vieme odhadnúť, či daný kus nábytku bude ladiť k ostatnému zariadeniu a celkovému interiéru, no rozhodujúci je najmä tvar a štýl v kombinácii s povrchovou úpravou. To, že je biela univerzálnou farbou ste možno vedeli. My vám ukážeme, že nemusí niesť prívlastok sterilná, ale dokáže miestnosť aj oživiť. 

Biela obývačke pristane (zdroj: pinterest.com)

Obývacia izba

Odkladací stolík, tzv. konferenčný, je neodmysliteľnou súčasťou každej obývačky. Jeho vzhľad a štýl môžete ladiť k zvyšku obývacej izby alebo naopak, môžete si vybrať kontrastný a dizajnový kúsok, ktorý bude stredobodom pozornosti celej miestnosti. Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, ktorý sa hodí práve do vašej obývačky, siahnite po odkladacích stolíkoch bielej farby.

Práve biela sa teší v súčasnosti veľkej obľube a zároveň sa hodí k akémukoľvek štýlu. Či už obľubujete čisté línie a tvary, provensálsky typ zariadenia alebo uprednostňujete kombináciu štýlov a materiálov, biela je ideálnou farbou pre stolíky do obývačky. Svedčí kovu, plastu, drevu a aj ich rôznym variantom. Samotné rozmery stolíka sú pri výbere tejto farby nepodstatnými, pretože biela pristane veľkým, malým, okrúhlym aj atypickým konferenčným stolíkom.

Akýkoľvek štýl konferenčného stolíka je v bielej atraktívny (zdroj: pinterest.com)

Odkladací stolík, zladený do tejto farby, sa môže stať súčasťou obývačky, ktorá prekypuje farebnosťou, ale aj neutrálnosťou. Farebné steny, prípadne sedaciu súpravu so vzorom, zjemníte práve bielym konferenčným stolíkom. Inšpirujte sa súčasným trendom a namiesto jedného väčšieho siahnite po dvoch alebo troch menších stolíkoch. V bielej farbe budú pôsobiť neutrálne a zároveň zaujímavo.

Ak ste si mysleli, že biela farba nemá svoje ďalšie odtiene, mýlili ste sa. Preto sa aj pri výbere bieleho stolíka môžete stretnúť s ponukou odtieňovej škály povrchového spracovania materiálu. Jeho odkladacia plocha, alebo aj celý stôl, sa môže pýšiť slonovinovou farbou, snehobielou, lomenou bielou (jemný šedastý nádych) alebo prírodnou bielou. Navyše si môžete vybrať aj vysoký lesk alebo matnú povrchovú úpravu. Aj pri handmade výrobe stolíka, napríklad z paliet, môžete siahnuť po tejto farbe. Nábytku tak dodáte honosnejší vzhľad.

Kancelária či konferenčná miestnosť

Názov konferenčný stolík sa síce začal používať ako pomenovanie pre odkladacie stolíky do obývačky, no pravý význam tohto slovného spojenia súvisí s označením stola, ktorý je využívaný na konferenciách a v kanceláriách. Biela farba sa hodí aj pre tento typ stolov a navyše ladí s kancelárskym nábytkom a vybavením, pričom stoličky k takémuto typu stola môžete zladiť v akýchkoľvek materiáloch a farebných prevedeniach. Keďže tieto stoly sú skôr väčších rozmerov, biela na väčšej ploche sa postará aj o presvetlenie priestoru. To, že sa biely konferenčný stolík hodí skoro všade, je naozaj pravda…

Biely konferenčný stôl pôsobí elegantne aj v kanceláriách (zdroj: pinterest.com)  

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre