Biokrb: Radosť z ohňa bez odpadu a špiny

26. novembra 2012
Biokrb: Radosť z ohňa bez odpadu a špiny

Chcete živé plamene a nemáte čas na údržbu? Kúpte, rozbaľte, postavte, zapáľte a potom si už len užívajte krbovú pohodu! Všetko zabezpečí biokrb, ktorý nepotrebuje drevo, elektrinu, plyn, komín ani kominára.Chcete živé plamene a nemáte čas na údržbu? Kúpte, rozbaľte, postavte, zapáľte a potom si už len užívajte krbovú pohodu! Všetko zabezpečí biokrb, ktorý nepotrebuje drevo, elektrinu, plyn, komín ani kominára.

Prečo zvoliť biokrb

Funkčnosť

Spaľujú špeciálne upravený biolieh, charakteristický žltým plameňom, bez dymu a splodín.

Inštalácia

Voľne stojace môžete umiestniť kdekoľvek. Vstavané sú dokonca aj obojstranné. Závesné nainštalujete na stenu ako obraz a na strop ako luster. Stolné varianty sú skvelou dekoráciou políc alebo stolov.

Dizajn klasický i moderný

Mramor, či keramika, no dnes však prevažuje kombinácia nerezu, oceli a skla. Okrem interiéru skrášľujú zimné záhrady a terasy.

Doplnky

Keramické brezy, na nerozoznanie od pravého dreva, dekoratívne kamene, šišky sú ich skvelými doplnkami. Pôžitok z plameňa umocňuje aj vôňa, ktorá sa pridáva priamo do biopaliva.

Oheň bez dymu

Plusy

Nemusíte sa obávať splodín, počas horenia vzniká iba kysličník uhličitý a voda, čo bežne všetci vydychujeme. Avšak najmä malé priestory treba vetrať, kvôli úbytku kyslíku.

Mínusy

Rovnako ako klasické krby, tak aj biokrby majú otvorený oheň , treba byť ostražitý a nerobiť prievan.

Dbajte na nasledovné

Pred kúpou sa presvedčte o kvalite konštrukcie a spracovania. Od predajcu si vyžiadajte informácie o bezpečnosti. Keďže sa krb silno ohrieva, pri dotyku hrozí popálenie. Veľmi dôležité je dodržať bezpečnú vzdialenosť uvedenú v návode na údržbu.

Ako palivo sa používa biolieh. Jeden liter vystačí na minimálne 3 – 5 hodín horenia v závislosti na výkone. Za hlavný zdroj vyhrievania sa tento typ krbu nehodí.

Ceny sú závislé od rôznych faktorov ako výkon, výrobca či rozmer. Menšie modely zoženiete od 70 €, luxusnejšie a výkonnejšie biokrby stoja aj niekoľko stoviek eur. 

Zdroj foto: 

bioalkohol.sk

danske-krby.cz

design-biokrby.sk

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre