Borovicové ihličie, ideálna porývka pre pôdu

27. mája 2013
Borovicové ihličie, ideálna porývka pre pôdu

Umožňuje pôde dýchať, rozkladá sa pomaly. Uvidíte ako sa vám pôda za vašu starostlivosť odmení.

Tak ako vie každý záhradník, ktorý sa zaoberá organickým pestovaním plodín, aj vy určite viete, že pôda doslova žije v súlade so životom miliárd baktérií. Tie pôde pomáhajú recyklovať živiny a udržiavať rastliny zdravé.

Udržiavanie a rozvíjanie tohto súladu je kľúčom k prosperujúcemu záhradníčeniu. Výborným a vskutku účinným spôsobom, ako dožičiť vašej záhrade plnohodnotné prostredie na rast je udržiavanie pôdnej pokrývky.

Prvým pravidlom založenia dobrej pôdy je, neublížiť jej. Obrábanie, okopávanie, valcovanie alebo pravidelné vysychanie, sú len niektoré z nástrojov, ako si môžete vlastnú pôdu poškodiť a zničiť potrebný život mikroorganizmov žijúcich v nej.

Existuje množstvo druhov pôdnych pokrývok, ktoré udržiavajú v pôde vlhkosť a poskytujú jej potrebnú ochranu proti vetru a slnku a zároveň jej umožňujú aj dostatočne dýchať.

Pre záhradkárov môže borovicové ihličie plnohodnotne nahradiť akúkoľvek inú prikrývku pôdy. Umožňuje pôde dýchať, rozkladá sa pomaly. Pozor, nejedná sa o piliny z výrubu stromov. Ak pestujete zeleninu, hľadajte vo vašom najbližšom záhradníctve balíky borovicového ihličia! Uvidíte ako sa vám pôda za vašu starostlivosť odmení. Viac ako na to si pozrite v priloženom videu.

NEPREHLIADNITE: Všade kam sa pozriete samá burina

Foto: thedailysouth.southernliving.com

 

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre