Bratislava: V lesoparku postavia parkovací dom

8. marca 2013
Bratislava: V lesoparku postavia parkovací dom

Zámer vypísať verejnú súťaž na vybudovanie parkovacieho domu nad Partizánskou lúkou schválili bratislavskí mestskí poslanci.

Nedostatok parkovacích miest v bratislavskom lesoparku by mohol vyriešiť nový parkovací dom nad Partizánskou lúkou v Bratislave. Mesto ho chce vybudovať na mieste už existujúceho parkoviska, pribudnúť by malo minimálne 300 parkovacích miest.

Investora by mali vybrať cez verejnú súťaž, zámer na jej vypísanie dnes bratislavskí mestskí poslanci schválili. O jej podmienkach budú ešte rokovať.

Poslanec Oliver Kríž (NEKA) upozornil na to, že pred vyhlásením súťaže by mali presne definovať, ako bude parkovací dom realizovaný. Predkladateľka materiálu, námestníčka primátora Petra Nagyová Džerengová uviedla, že vypracovali aj návrh obchodnej súťaže.

Zmluvne chcú zachytiť všetko tak, aby mesto neprišlo o pozemok a nakoniec by tam nestála žiadna garáž, prípadne by bolo parkovné príliš vysoké. Ako dodala, zatiaľ ide o zámer, prípadný návrh by išiel na rokovanie do komisií mesta.

V lesoparku by mali pribudnúť aj verejné sprchy pre návštevníkov, verejné toalety s bezbariérovým vstupom a miestnosťou pre matky s bábätkami. Podľa vizualizácie architekta Otta Novitzkeho by mal mať parkovací dom jedno podzemné a dve nadzemné podlažia s čiastočným parkovaním aj na streche a občianskou vybavenosťou.

NEPREHLIADNITE: Pri Dunaji postavia dve stometrové veže

Foto: vizualizácia Nové Mesto

Páčil sa Vám článok?
reklama: