Cena PVC podlahoviny je viac než výhodná

22. mája 2019
Bledá PVC podlaha

Podlaha tvorí základnú os každého interiéru. Mala by byť nie len kvalitná, ale aj pekná, príjemná na dotyk aj chôdzu, prirodzene hrejivá a, samozrejme, aj šetrná k vašej peňaženke. Všetky tieto pozitíva v sebe spája PVC podlahová krytina, ktorá je medzi zákazníkmi aj pomerne obľúbená. Ak chcete vedieť viac, poďte sa s nami inšpirovať. 

Premýšľate nad výberom novej podlahovej krytiny a najviac sa vám pozdáva PVC? PVC podlahy sa dostávajú v posledných rokoch stále viac do popredia. Sú čím ďalej viac obľúbené vďaka ich dlhej životnosti, vysokej odolnosti a priaznivej obstarávacej cene. Podlahové krytiny z PVC sú navyše svojim vzhľadom veľmi moderné, takže dokážu spríjemniť každé bývanie, a zároveň udržať zdravé a čisté prostredie.

Nadčasové PVC

Vznik PVC podlahy K výrobe PVC podlahovej krytiny sa používa umelá hmota nazývaná polyvinylchlorid. Jedná sa o materiál, ktorý disponuje vyššie spomínanými vlastnosťami – dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou, jednoduchou udržiavateľnosťou, čím ide o hygienickú podlahu, ktorá tlmí aj krokový hluk. Uplatnenie nachádzajú predovšetkým v bytových či komerčných stavbách a budovách.

Pozitíva PVC podláh

  • mechanicky odolný a vodeodolný materiál
  • výborné tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti
  • jednoduché a rýchle pokladanie
  • priaznivá cena

Ako sme spomenuli už vyššie, PVC podlahy sa vyrábajú z polyvinylchloridu, čo je druhý najpoužívanejší syntetický materiál na svete. Z hľadiska vrstiev sa tieto podlahové krytiny delia na:

  • heterogénne
  • homogénne

Heterogénne PVC podlahy Ide o podlahové krytiny, ktoré sa skladajú z niekoľkých vrstiev – konkrétne zo základnej vrstvy, potlače a ochrannej vrstvy. PVC podlahu potom tvoria nalisované vrstvy (nášľapná vrstva, dezén, horné PVC, nosné vlákno a spodné PVC). U niektorých heterogénnych PVC podláh býva ďalšou vrstvou PUR, ktorá je veľmi jednoduchá na údržbu. Svojimi vlastnosťami sú heterogénne PVC podlahy vhodné na použitie do silne až extrémne namáhaných priestorov, ako sú rôzne úrady, nemocnice, školské budovy a ďalšie komerčné priestory. Na trhu sú k dispozícii v rôznych dizajnoch a vzoroch, takže si každý vyberie to pravé.

Podlahové krytiny z PVC sú svojím vzhľadom veľmi moderné (zdroj: pinterest.com)

Homogénne PVC podlahy Homogénne podlahy z PVC majú oproti heterogénnym v celej svojej hrúbke rovnaké zloženie aj prevedenie. Vďaka ich vlastnostiam sú veľmi odolné, takže je možné ich použiť do extrémne zaťažených priestorov. Uplatnenie nachádzajú konkrétne v montážnych halách, vstupných priestoroch, v školách, jedálňach, nemocničných zariadeniach a ďalších priestoroch. Na rozdiel od heterogénnych sú homogénne PVC podlahy kvalitnejšie a teda aj drahšie.

Výber vhodnej PVC podlahy Pri výbere konkrétnej PVC podlahy vám odporúčame riadiť sa tzv. technickým listom, prípadne zistenými informáciami o krytine. Tie vám totiž prezradia parametre jednotlivých podláh – napr. hrúbka, odolnosť, zaťaženie, stálofarebnosť a pod. – na základe ktorých vyberiete ideálnu podlahu do vašej miestnosti. Okrem parametrov sa pri výbere riaďte aj vzhľadom miestnosti, kam PVC vyberáte. Vďaka správnemu výberu odtieňa a vzoru podlaha pozdvihne váš interiér na vyššiu úroveň.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky