Chodba v dome s nádychom luxusu

21. augusta 2017
Chodba v dome

Prvý dojem z bývania prezrádza už vstupná chodba v dome. Aby sa niesla v znamení luxusu je nutné prispôsobiť drahému štýlu aj zariadenie. Nábytok by mal byť dizajnový a doplnený o originálne kusy umenia či elegantných zrkadiel. Ešte zopár dekorácií a doplnkov a chodba bude strhávať závistlivé pohľady. 

Ak sa bavíme o luxuse, zároveň je reč aj o peniazoch. Nízky rozpočet teda rovno vynechajme. Aj keď je pravdou, že mnohí výrobcovia nábytku sa snažia originálne a cenovo menej dostupné kusy nahradiť dizajnovo podobnými, peňaženka ucíti rozdiel. Chodba v rodinnom dome s nádychom luxusu môže mať veľa podôb. Prinášame vám niekoľko inšpirácií.

Chodba v luxusnom dome a zlaté konzolové stolíky sa k sebe hodia (zdroj: pinterest.com)

Vstupná chodba v dome má zaujať

Nie vždy je vo vstupnej chodbe dostatok prirodzeného svetla. Pritom svetlo je jedným z hlavných atribútov, ktoré sa podieľajú na atraktívnom dizajne tejto miestnosti. Ako alternatívu je vhodné zvoliť dostatočné “umelé osvetlenie” a nábytok, ktorý spracovaním materiálov odráža svetlo.

Diazjnové a nadrozmerné zrkadlá sa taktiež postarajú o presvetlenie, ale tiež o optické zväčšenie priestoru. Hodia sa preto aj do chodby, ktorá je dlhá a úzka. Malá chodba taktiež privíta luxusné zariadenie. V duchu minimalizmu sa nesúci nábytok vytvorí jedinečný interiér a vďaka jednoduchým a čistým líniám sa hodí aj do malých priestorov.

Chodba v rodinnom dome – doprajte jej nádych luxusu

Moderná chodba v dome môže mať okrem typického účelu prechodovej miestnosti aj ďalšie vlastnosti. Bežne je aj vstupnou bránou do domova a zároveň vizitkou majiteľa domu. Nejde len o to, urobiť dobrý dojem na návštevu a hostí. V prvom rade ide o vaše bývanie, ktoré pri dostatku financií môže byť naozaj vysnívanou predstavou.

Samozrejme, estetické cítenie je podmienkou, prípadne pomoc odborníkov na slovo vzatých. Interiéroví dizajnéri sa postarajú o želaný výsledok podľa individuálnych požiadaviek. Každý deň po príchode z práce sa tak môžete cítiť ako doma a zároveň ako v luxusnom hoteli.

Chodba v dome privíta aj nábytok v duchu minimalizmu (zdroj: pinterest.com)

Zariadenie chodby – konzolový stolík, zrkadlo alebo umenie

Chodba ako z katalógu či luxusnej vily? Stačí vedieť, ako správne na jej zariadenie. Čo by v nej nemalo chýbať? Chodba si vyžaduje nábytok, ktorý nie je všedný, nezaujímavý a komerčný. Teda aspoň v prípade, že ide o luxusný interiér.

Je však tiež pravdou, že rovnaký nábytok vyzerá v rôznych domácnostiach odlišne a v kombinácii vhodne zvolených dekorácií, doplnkov či ďalších kusov nábytku pôsobí atraktívne. Ak je však cieľom dosiahnuť luxus, investícia do zariadenia bude nevyhnutná.

Chodba v dome v kombinácii luxusného zrkadla a stolíka (zdroj: pinterest.com)

Konzolový stolík je vďačným druhom dizajnového a dekoračného nábytku do chodby aj obývačky. Obľubuje stolné lampy, kvety, svietniky a sviečky či akýkoľvek druh umenia. Pre dosiahnutie estetického interiéru sa odporúča kombinovať ho spolu so zrkadlom na stenu alebo veľkoplošnou maľbou, obrazom.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

🖊 3 tipy ako vybrať nábytok do chodby
🖊 Zrkadlá na stenu – luxusný aj nenápadný dizajn
🖊 3 tipy ako kúpiť zrkadlo do predsiene

Chodba inšpirácie

Luxusná chodba a jej zariadenie v bielych farbách (zdroj: pinterest.com)

Aj strieborná farba je nositeľkou luxusu chodby v dome (zdroj:pinterest.com)

Dizajnové konzolové stolíky atypických tvarov sa hodia do vstupnej chodby (zdroj: pinterest.com)

Masívne konštrukcie nábytku do chodby sú taktiež znamením luxusu (zdroj: pinterest.com)

Konštrukcia v tvare kobry, transparentné materiály či zlaté dizajnové stolíky – luxus má mnoho podôb (zdroj: pinterest.com)

Aj ostré hrany a obdĺžnikové tvary pristanú luxusným chodbám v dome (zdroj: pinterest.com)

Čierno-zlaté prevedenie sa hodí najmä do priestrannejších chodieb (zdroj: pinterest.com)

Luxusný nábytok do chodby v zrkadlovom prevedení môže priestor opticky rozšíriť (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre