Chuťovky z výstavy Fórum dizajnu 2013

17. marca 2013
Chuťovky z výstavy Fórum dizajnu 2013

Témou 16. ročníka výstavy Fórum dizajnu bola Harmónia a kontrast – kombinácia materiálov v interiéri.

V rámci nedávnej nitrianskej výstavy Nábytok a bývanie 2013 sa okrem iného opäť konala výberová výstava Fórum dizajnu. Už šestnásty raz mohli návštevníci vidieť unikátne slovenské exponáty. Výstava ukázala nové prístupy dizajnérov, architektov a študentov dizajnu pri využívaní rôznych materiálov, používaných pri riešení bývania.

Viac ako päť desiatok autorov z rôznych oblastí predstavili rôznorodé výrobky, prototypy, funkčné modely nábytku, kusové interiérové a exteriérové prvky a bytové doplnky.

Autori zaujímavých riešení pochádzali z prostredia profesionálnej dizajnérskej tvorby, ale i študentského dizajnu z Bratislavy, Košíc či Ružomberka. Práve netradičné kombinácie materiálov, aplikované pri návrhoch a výrobe nábytku a bytových doplnkov môžu ozvláštniť bytové i verejné priestory.

Slovenskému centru dizajnu, ktoré udeľovalo cenu 16. ročníka Fóra dizajnu sa tentoraz najviac páčila kolekcia Taburetky z dielne akademického architekta Dušana Voštenáka. Víťazné diela "veselých taburetiek" by sme mohli stručne charakterizovať ako farebné a hravé objekty vynucujúce si pozornosť. Interiéru dávajú osobitosť a vtipnú pointu. Samozrejmosťou je vynikajúca kvalita ich spracovania.

NEPREHLIADNITE: Nadčasy v práci? Prespite v kancelárskom stole

Foto: sdc.sk

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre