Cibuľa ako domáca lekáreň

30. marca 2016
Cibuľa ako domáca lekáreň

O cibuli sa dá povedať, že má všestranné liečebné použitie a jej hlavný význam je v prevencii chorôb. Už naše babičky nám varili cibuľový čaj na kašeľ a dobre robili.

Prečítajte si, na čo všetko sa dá cibuľa využiť.

Cibuľa- pôsobí preventívne proti infekciám dýchacích ciest a lieči ich choroby ako sú kašeľ, zahlienenie , zlé dýchanie , chrapot, nádcha , angína , chrípka, bolesti v krku . Dezinfikuje ústnu dutinu, dýchacie cesty a nosnú sliznicu . Preventívne pôsobí aj proti oparu.

Podporuje rast vlasov , ich kvalitu a silu. Posilňuje slabé nechty. Lieči zápal stredného ucha. Podporuje chuť do jedla. Zvyšuje sekréciu tráviacich štiav v žalúdku a v črevách, ďalej sekréciu žlče a enzýmov slinivky. Posilňuje sliznice žalúdka a čriev. Dezinfikuje črevá , ničí črevné parazity . Lieči hemoroidy .

Z gynekologických problémov lieči trichomoniázny výtok . Posilňuje srdce a krvný obeh , spevňuje cievne steny. Čistí krv , podieľa sa na krvotvorbe a zvyšuje prekrvovanie. Znižuje krvný tlak, hladinu cukru a tuku v krvi. Pri cukrovke znižuje hladinu cukru v krvi. Posilňuje imunitný systém. Pri poranení, vyrážke a akné chráni pred infekciou. Zmierňuje ekzém a upokojuje takto poškodenú pokožku. Pôsobí ako mierne sedatívum na nervový systém, podporuje tvorbu stresových hormónov. Likviduje kurie oká, bradavice a posilňuje unavené svaly .

Ultimate onion cheat sheet which onion goes best with what.w654.jpg

Cibuľu radšej nekonzumujte pri otvorených žalúdočných vredoch. Pri skladovaní v rozkrojenom stave sa cibuľa stáva mierne toxická.

Páčil sa Vám článok?
reklama: