Čistá chladnička = čerstvé potraviny

6. februára 2013
Čistá chladnička = čerstvé potraviny

Nečakajte, kým vás zápach z chladničky zrazí k zemi.

Chladničku vyčistite hneď, keď neviete rozpoznať vôňu jednotlivých potravín. Tu je zopár tipov, ako na to.

Chladničku čistite vždy po jej vypnutí. Vyberte všetky potraviny a takisto aj poličky, mriežky, boxy na zeleninu a ovocie. Odstráňte z nich zvyšky jedla a tekutín. Umyte ich v teplej mydlovej vode a nechajte vyschnúť na novinách alebo na odkvapkávači na riad. Vnútro chladničky vyčistite takisto teplou mydlovou vodou, alebo bežným prostriedkom na čistenie riadu a vytrite dosucha.

Ak chladnička napáchla, rozpusťte dve polievkové lyžice sódy v decilitri teplej vody a roztokom ju vyčistite. Zápach pohlcuje aj roztok z jedného pohára octu a polovičného objemu vody. 

Po  čistení sódou a octom nezabudnite chladničku pretrieť hubkou namočenou v teplej vode. Ak necháte vo vnútri chladničky otvorenú dózu so sódou, pachy sa v nej nebudú udržiavať.

Naspäť do chladničky ukladajte očistené nádoby, misky a fľaše. Pozornosť venujte aj vonkajšej časti chladničky a záhybom na tesnení dverí. Treba ich takisto pravidelne umývať, aby sa na nich neusadila pleseň.

Niekoľkokrát do roka odtiahnite chladničku od steny a vysajte za ňou. V prípade starších chladničiek sa na chladič usádza prach, ktorý môže v najhoršom prípade spôsobiť požiar.  

Foto: Whirpool, Haier

Páčil sa Vám článok?
reklama: