Čo presne potrebujete do nového bytu?

30. októbra 2017
Čo presne potrebujete do nového bytu?

Zariaďovanie bytu nie je nič ľahkého ani lacného.

Dá sa ale ušetriť a pritom bývať štýlovo. Avšak je potrebné si rozmyslieť, čo potrebujete a čo nie. Nový nábytok vás potom nemusí stáť majetok.

Stojíte pri pokladni v obchode a zistíte, že ste minuli oveľa viac, ako ste plánovali. A keď to všetko naskladáte do auta, dôjde vám, že ten nočný stolík, čo si vás získal v priebehu pár sekúnd, vlastne vôbec nepotrebujete? Klasická situácia, ktorú zažije každý, kto prvýkrát zariaďuje byt.
Ak si ale zháňanie nábytku naplánujete a dodržíte pár ďalších tipov, nebudete musieť ísť do obchodu znova, aby ste nepotrebné kusy nábytku vracali.

Se vo 38 m2 mal stan so golemi mozhnosti 01.jpg
Zmerajte si izbu

Ak máte malú izbu, je potrebné zmerať ho na centimetre, ak sa sťahujete do väčšieho, stačia vám približné čísla. Poriadnym meraním a následným porovnaním rozmerov izby s rozmermi nábytku na weboch, zistíte, čo si môžete kúpiť a čo by vám len prekážalo.

1.jpg

Menej je naozaj viac

Nikto netvrdí, že váš domov musí vyzerať ako zo žurnálu ihneď po nasťahovaní. Na zariaďovanie si vyhraďte čas a neriešte, či prvé týždne bývate v škatuliach. Ono to vo výsledku bude výhodnejšie. Získate čas na to, aby ste sa s priestorom zžili a zistili, čo do neho umiestniť.

Vyberajte tak len nábytok, ktorý naozaj potrebujete. Väčšina z nás si vystačí s posteľou, komodou na drobnejšie kusy oblečenia, skriňou (alebo stojanom) a písacím stolom so stoličkou. To sú napokon najdrahšie kusy nábytku. S nimi začnite. Uvedomte si, že k posteli budete potrebovať ešte matrac , ktorý mnohokrát stojí viac ako samotná posteľ.

Urobte si tak zoznam toho, čo naozaj potrebujete. Nočný stolík to nebude, kreslo tiež nie, dekorácie už vôbec nie. Na tie sa nájde čas neskôr.

Majte limit

Stanovte si najvyššiu sumu, ktorú chcete do bývania investovať, a snažte sa ju nepresiahnuť, v ideálnom prípade sa poobzerajte po kusoch nábytku, ktoré budú stáť menej, než je vaše maximum. Ostanú vám tak peniaze na dekorácie.

Pozrite sa na internete na portály s používaným tovarom, pozrite sa k rodičom alebo k babičke na pôdu, možno tam bude niečo, čo sa vám hodí. Spýtajte sa na sociálnych sieťach svojich internetových priateľov, či nepredávajú alebo sa nechcú zbaviť starého nábytku. Veľa vecí sa dá zaobstarať za odvoz, pretože odstraňovanie nábytku, ktorý už nechcete, je strašná otrava a každý je rád, keď to za neho vyrieši niekto iný.

Posteľ s matracom je vždy najväčšou investíciou, aj tu sa ale dá ušetriť. Môžete si zaobstarať iba matrac a tú podložiť napríklad paletami. Tam ale dajte pozor na to, aby nešlo o staré chemicky ošetrené palety nehodiace sa do interiéru. 

How to arrange furniture in a small apartment.jpg

Univerzálny nábytok

Vyberte si jednu dve farby a vždy siahnite po tom najjednoduchšom dizajne, ktorý je na sklade . Severský štýl vám všeobecne dosť uľahčí prácu. Časom ho môžete obohatiť dekoráciami, ale pre začiatok bude najlepší.

Ideálne farby sú biela , čierna alebo prírodná farba dreva. V nich totiž zoženiete najviac nábytku a budú sa vám najľahšie kombinovať.

Zariaďovaní bytu nekončí zložením nábytku. Váš domov musí byť domov a musí sa vám páčiť od podlahy po strop. Keď nasťahujete základný nábytok, dôjde vám, čo v izbe chýba, čo by ste tam ešte chceli. Ak ste dodržali budget alebo vám v ňom rovno niečo zostalo, je priestor pre zháňanie dekorácií.

Opäť sa pozrite po veciach z druhej ruky. Tie majú totiž tú skvelú schopnosť, že okrem úžitku môžu fungovať aj ako ozvláštnenie interiéru. Napríklad stará lampa tak bude nielen dekoráciou, ale aj svetlom pre čítanie v posteli.

Páčil sa Vám článok?
reklama: