Dajte stenám novú tvár

31. januára 2013
Dajte stenám novú tvár

Ako postupovať pri prekrytí starého náteru?

Milá redakcia byvaniejehra.sk, chodba v mojom byte je matnej oranžovej farby – pôsobí príliš tmavo a ošumelo. Chcela by som ju premaľovať na jasnejšiu farbu, napríklad pastelovú zelenú. Nie som si však istá, či je potrebný najprv spodný náter, alebo môžem novú farbu naniesť priamo na pôvodnú. Som dosť zaneprázdnená a nechcem strácať čas niekoľkonásobným maľovaním. Čo by ste mi poradili?

Milá čitateľka, odpoveď na Vašu otázku je áno, budete musieť naniesť na chodbové steny spodný náter. Vďaka nemu sa Vaša nová farba dobre prichytí na povrch stien a bude odolná pred odlupovaním. Takisto spodný náter zaručí, že nová farba úplne prekryje pôvodnú farbu, ktorá má iný odtieň.

Ak je Vaša chodba tmavoranžová, potrebujete prifarbený podklad, ktorého odtieň sa bude blížiť k odtieňu novej farby. Pred maľovaním sa uistite, že sú steny čisté a nie sú na nich odlupujúce sa časti. Hladné povrchy zvyčajne potrebujú, aby ste ich jemne obrúsili. Farba sa následne lepšie priľne.

Ak sú na stenách šmuhy alebo škvrny, odstránite ich krycím náterom. Potom steny opäť obrúste. Najjednoduchšie a najrýchlejšie to zvládnete, ak si kúpite brúsiacu kefu na teleskopickom nadstavci. Po zbrúsení stien sa uistite, že všetok prach je preč, naneste spodný náter a Vami zvolenú zelenú farbu.

Príjemné maľovanie 🙂

Foto: Ilustračná snímka (bosch.sk)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre