Dáte šancu oblým tvarom kuchynskej linky?

19. júna 2020
Oblý tvar kuchynskej linky
zdroj: gettyimages.com

Nemusí ísť výhradne o oblé tvary. Moderný dizajn kuchyne privíta aj kombináciu oblosti a ostrých hrán. V tomto prípade je však nutnosťou vyváženosť, aby nepôsobila estetická stránka kuchynskej linky chaoticky. Vysokým potravinovým skrinkám môžete pokojne ponechať rovné línie, zatiaľ čo ostrovček uchváti ladnými krivkami.

Dizajn kuchyne s dôrazom na oblé tvary

Ak sa rozhodnete pre oblé tvary, mali by ste si ujasniť, v akom množstve budú použité. Či budú náhradou za ostré hrany kuchynskej linky, oblým ukončením v podobe koncovej skrinky, vypuklou podobou skriniek či tieto línie prevezme ostrovček. Práve kuchynský ostrovček sa v tomto smere vie s vizuálom naozaj vyhrať.

Pokojne môže mať futuristický dizajn, tvar podkovy, písmena S alebo len jemne zaoblené rohy, ktoré zjemnia celkový vzhľad a v neposlednom rade sa postarajú aj o vyššiu bezpečnosť v kuchyni. Myslite však na to, že aj keď ostrovček bude tvoriť dominantu miestnosti, vytvorenie jednotného dizajnového celku je nutnosťou.

Oblé tvary sú pre bytový dizajn kuchyne výzvou

Je pravdou, že rovné línie sú v malých priestoroch vítanejšie. Neznamená to však, že oblosť má pre byty červenú. Otázne je, v akej miere ju chceme použiť, aké je dispozičné riešenie kuchyne a koľko metrov štvorcových máme k dobru. Štýlovým spôsobom zakomponovania oblých tvarov do kuchynskej linky môže byť napríklad elipsový tvar horných skriniek, oblosť vnútorných aj vonkajších rohových skriniek či pracovnej dosky.

Tieto tvary sa totiž dokážu zaujímavo vyhrať so svetlom a aj tým ponúknuť nevšednosť. Tiež sa pýtate, či je pre kuchyne moderný dizajn s oblými tvarmi nadčasový? Trendy sa menia, no niektoré druhy materiálov zostávajú príťažlivé stále. Oplatí sa preto siahnuť po atraktívnej kresbe dreva, ktorá vynikne v hranatých aj oblých tvaroch. Ich výber bude už len otázkou vášho vkusu a štýlu…

Pozrite si kuchynské linky v týchto e-shopoch:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

 V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky