Detská izba pre bábätko

6. februára 2018
Detská izba pre bábätko
zdroj: gettyimages.com

Avšak, v súčasnosti i detská izba pre bábätko čoraz viac preferuje neutrálne odtiene farieb. Keďže ide o vytváranie detského sveta, my predsa len odporúčame prítomnosť širšej farebnej škály. Netreba jej venovať veľkú plochu na stenách či nábytku. Postačia aj drobné detaily na oživenie.

Biela detská izba pre bábätko alebo farebná?

Púšťate sa do zariaďovania izbičky pre vášho drobčeka? Čo sa týka nábytku, máte dve možnosti. Buď siahnuť po kompletne zladenom celku hotových sektorových zostáv, alebo uprednostniť jednotlivé komponenty v rámci kategorizácie nábytku. Výber sa tak bude odvíjať nielen od financií, ale tiež od toho, o akú veľkú miestnosť ide a či plánujete ponechať vybavenie aj počas školského veku dieťaťa.

Niektoré druhy nábytku totiž disponujú multifunkčnosťou a postieľky sa tak razom dokážu premeniť na posteľné lôžko, písací stolík či komodu. Najväčšiu dilemu bude pravdepodobne predstavovať práve vhodná detská postieľka. Uvažujte, či ju chcete využiť na spomínaný účel alebo radšej nahradiť posteľou s rozmermi štandardnej postele pre dospelých.

Detská izba pre bábätko – myslite na bezpečnosť

Izbičku zariaďujete predovšetkým pre dieťatko, no v niektorých ohľadoch sa oplatí myslieť tiež na seba. Reč je o prebaľovacích pultoch, ktoré môžu byť buď priamou súčasťou komody či postieľky, alebo ich variabilným príslušenstvom. Keďže deti rady vymýšľajú, ideálne je nábytok umiestniť tak, aby po ňom nemohli vyliezť. Ak ho pripevníte zadnou stranou ku stene, chybu určite neurobíte.

Bezpečnosť docielite aj použitím plastových chráničov na ostrých hranách skriniek. Špeciálne chrániče je nutné umiestniť aj do elektrických zásuviek. Šnúrky na záclonách, závesoch či roletách taktiež predstavujú určité riziko. Detské poistky na dvierkach zaručia, že sa vaša ratolesť nedostane k tomu, čo má zostať skryté. Použitie izbových rastlín v detskej izbe je v malom veku dieťaťa otázne.

Pozrite si zariadenie a doplnky do detskej izby v týchto e-shopoch:

Názov Detail
Bonami (ZĽAVY)→ Zobraziť produkt
Möbelix (ZĽAVY)→ Zobraziť produkt
Feedo (ZĽAVY)→ Zobraziť produkt
Dekorhome (ZĽAVY)→ Zobraziť produkt
Asko-nábytok (NÁŠ TIP)→ Zobraziť produkt

Pozrite si fotogalériu k článku TU

 V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky