Detská izba v štýle Feng Shui – 1. časť

23. januára 2013
Detská izba v štýle Feng Shui – 1. časť

Šťastie, zdravie alebo úspech detí sú priamo závislé na usporiadaní ich domova.

Feng Shui pravidlá pre zariadenie interiéru detskej izby alebo škôlky sa líšia od pravidiel zariaďovania spoločných miestností rodiny alebo od zariadenia spální plnoletých členov rodiny.

Skutočnosťou je, že napríklad deti vychovávané vo východných kultúrach (od narodenia do dospievania) sú rodinné typy, ktoré sú zbavené osobných ambícií. Ak by ste chceli zmeniť alebo ovplyvniť tento faktor, je to samozrejme možné, výpočtom dátumu narodenia, ale v čínskych rodinách to zámerne nepraktizujú.

Šťastie a problémy rodiny, tiež zdravie alebo úspech detí sú priamo závislé na usporiadaní ich domova podľa Feng Shui (domy, byty) ale tiež priestorov, v ktorých deti trávia veľa času (škôlka, škola, detské ihrisko alebo iné).

Priaznivý trend pre chlapcov je smerovanie zariadenia na východ, pre dievčatá  zas na východ aj juhovýchod. Deti teda musia byť orientované v tomto smere. To znamená, že ideálne by deti mali mať okno umiestnené s výhľadom na východ, a posteľ na východnej stene izby.

Východ znamená smer rastu, vývoja a dospievania a strana svetla zodpovedá prvku stromu. Ak chcete aby strom rástol zdravý, vysoký a silný, nič by ho nemalo v raste obmedzovať alebo brániť. Tiež tu však musí byť niekto, kto ho bude chrániť. Dieťa sa bude cítiť bezpečné a šťastné a tiež bude cítiť starostlivosť a lásku.

Zajtra vám prinesieme druhú časť tipov na zariadenie detskej izby v štýle Feng Shui.

Zdroj fotografií: trendzona.sk

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre