Dobré nápady na odkladacie priestory

6. novembra 2012
Dobré nápady na odkladacie priestory

Sú veci a veci. Jedny máme pekne uložené v šatníku alebo vkomore, tie druhé nám neustále prekážajú a my nevieme, kam s nimi. Súúložné priestory jednoznačne dané a potom tie, ktoré si ani nevšimneme,ale sú tu a pomôžu, ak ich odhalíme.

Sú veci a veci. Jedny máme pekne uložené v šatníku alebo v komore, tie druhé nám neustále prekážajú a my nevieme, kam s nimi. Sú úložné priestory jednoznačne dané a potom tie, ktoré si ani nevšimneme, ale sú tu a pomôžu, ak ich odhalíme.

Základom dobre vyriešeného interiéru je dostatok úložných priestorov. V domácnosti by malo platiť pravidlo skladovania: čoho sa nechytíte dlhšie ako dva roky, to nepotrebujete. Samozrejme, výnimkou sú vzácne a srdcu blízke predmety.

Najmä v malom byte je viac než dôležité z času na čas sa niečoho zbaviť. Nemusíte všetko hneď vyhadzovať, možno sa niečo zíde iným – skúste využiť burzy, či niekomu pomôcť. Nezabúdajte, že v byte chcete hlavne žiť, nie iba skladovať veci.

Úložné priestory

Možností na vytvorenie veľkého úložného priestoru je dosť aj v malom byte, treba len hľadať. Napríklad útroby postele poskytnú miesto aj na skladovanie lyží, či iného športového náradia. Ak máte posteľ s pevnou konštrukciou, využite priestor pod ňou. Dôležité je nevytvoriť tam chaos voľne pohodených vecí, ale usporiadaný úložný priestor.

Z interiéru vyťažte maximum a pri hľadaní úložného priestoru nevynechajte ani strop. Aj polica umiestnená tesne pod ním vytvorí dostatok miesta napríklad na knihy. Ak nebude príliš masívna, tak vám ani v malom byte neuberie veľa z optických centimetrov. Môžete ju umiestniť po celom obvode miestnosti a prípadne k nej pridajte aj osvetlenie, ktoré pri nasmerovaní na strop alebo na knihy vytvorí zaujímavý efekt.

Pripravené v spolupráci s MÔJ DOM.

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre