Dodajte obývačke šmrnc pomocou farieb

27. októbra 2016
Dodajte obývačke šmrnc pomocou farieb

Obývacia izba je miesto, kam privediete návštevu, kde trávite čas s rodinou a priateľmi.

Či už dávate prednosť reprezentatívnej, elegantnej atmosfére, alebo ho zariadite v relaxačnom duchu, mal by byť jedinečný rovnako ako vy. A k tomu vám pomôžu samozrejme aj farby.

Blue wall paint ideas for living room fileminimizer.jpg

Maľba je asi najjednoduchší spôsob, ako dodať príbytku výraz. Samozrejme, že farby možno dostať do interiéru aj inak, napríklad pomocou rôznych obkladov či tapiet. Nechajte sa inšpirovať nápadmi, ako dodať vášej obývačke nový kabát.

Pridajte výraznu stenu

Najčastejšie sú všetky steny izby natreté rovnakou farbou. U svetlých farieb to nie je taký problém, no pri výrazných farbách príbytok pôsobí depresívne a niekedy príliš agresívne. Použiť výraznú farbu len na jednu stenu alebo jej časť  dodá priestoru dynamiku. Temné odtiene šedej či hnedej lepšie pasujú k elegantnému interiéru, žiarivé farebné tóny rozjasnia byt pre mladých. Múr nemusí vždy zdôrazniť len farba, môže to byť zrkadlo cez celú stenu, zoskupenie umeleckých diel, výrazná tapeta alebo zaujímavé obloženie.

Living room wall color pictures inspiration design on living design ideas.jpg

Strop nie je neviditeľný

Strop je plocha, ktorá je často prehliadaná. Pridaním farieb nad hlavu môžete vytvoriť vizuálne zaujímavý kontrast k stenám a priestor ozvláštniť. Efektné bude už len veľmi svetlunký odtieň. Zaujímavo pôsobí strop v rovnakej farbe ako steny, ale o tón svetlejší alebo tmavší. Tmavú si môžete dovoliť, keď máte vysoké stropy a biele steny. V prípade nízkeho stropu siahnite po chladných odtieňoch napríklad modrej alebo fialkovej, ktoré pomôžu oklamať oko a povedia mu, že izba je väčšia.

Gorgeous images of at concept 2015 best living room paint colors.jpg

Natrite podlahu

Možno sa do farebnej podlahy zamilujete a už nebudete chcieť inak. Pre modernú jednoduchosť interiéru voľte jasné farby a aj biela bude pôsobiť dobre. Môžete skúsiť napodobniť vzhľad tradičných šachovnicových dlaždíc z dvoch kontrastných farebných odtieňov. Betónové podlahy vyzerajú naozaj elegantne s lesklým epoxidovým náterom, ktorý odráža svetlo späť do priestoru.

House paint colors ideas interior house paint color ideas 600x380.jpg

Vlastný prejav

Tak toto zvládnu sami len veľmi nadaní jedinci, ale môžete si prizvať talentovaného kamaráta alebo susedovho chlapca, ktorý po nociach strieka graffiti. Takéto dielo na stene môže dokonale odraziť vašu osobnosť. Napríklad tým, že naznačí, čo máte radi. Môžete napodobniť prácu obľúbeného umelca, naznačiť siluetu bežca, ak patríte k tým čo radi športujú, napodobniť štruktúru lesa, pretože v ňom sa cítite najlepšie. Možností je toľko, koľko po svete chodí ľudí.

Divine modern living room painting design ideas.jpg

Páčil sa Vám článok?
reklama: