Druhy stolov do obývačky

30. júna 2020
Príručný stolík do obývačky
zdroj: gettyimages.com

Hlavná úloha medzi stolíkmi v obývacej izbe stále patrí odkladaciemu, tzv. konferenčnému stolíku. Podrobnejšie sme sa tomuto druhu stola venovali v článku Podľa čoho vyberať stoly do obývačky.”. V tejto tematike zostaneme, avšak zameriame sa na ďalšie druhy stolov, ktoré môžu vo vašej obývačke figurovať ako alternatívny odkladací priestor. Ich umiestnenie je zvyčajne sústreďované na okolie sedacej súpravy, konkrétne vedľa sedačky a za ňou.

Príručné stoly

Už podľa názvu sa môžete domnievať, že príručný stôl sa bude nachádzať pri tzv. podrúčke vašej sedačky. Slúži na odkladanie drobných vecí, ale aj ako dekoračný stolík, na ktorý môžete ukladať rôzne predmety či rastliny. Veľkosťou ho zaraďujeme skôr medzi menšie stoly. Výhodou je ľahká manipulácia, dekoratívny dizajn a praktickosť. Príručné stoly sú v podstate “nočnými stolíkmi” sedacej súpravy.

Pozrite si príručné stolíky v týchto e-shopoch:

Pozrite si aj tieto príručné stolíky:

Príručný stolík, mramor/biela, ENPLO Príručný stolík, mramor/biela, ENPLO
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Sada stolíkov v dekore dubového dreva Versa Meno, 2 kusy Sada stolíkov v dekore dubového dreva Versa Meno, 2 kusy
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Sada 2 odkladacích stolíkov WOOOD Nila Sada 2 odkladacích stolíkov WOOOD Nila
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Biely bočný stolík YAMAZAKI Frame Biely bočný stolík YAMAZAKI Frame
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Príručný stolík v zlatej farbe Zuiver Cupid, ⌀ 43 cm Príručný stolík v zlatej farbe Zuiver Cupid, ⌀ 43 cm
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Konzolové stolíky

Aj keď by ste mohli namietať, že konzolový stolík patrí výhradne do predsiene alebo chodby, vyvedieme vás z omylu. Svojimi proporčnými vlastnosťami sa ideálne hodí za sedačku, ktorá nie je umiestnená pri stene, ale v priestore izby. Výškou sa rovná cca výške sedacej súpravy a keďže má malú hĺbku, nezaberá veľa miesta. Miesto naopak poskytuje, a preto si na neho môžete vystaviť napríklad fotografie, menšie stolové lampy či rôzne dekorácie.

K dispozícii máte aj tzv. súpravy príručných a konferenčných odkladacích stolov. Sú dostupné v širokej škále materiálov, tvarov, veľkostí a štýlov. Nemusíte sa teda obávať, že by ste nenašli vhodného partnera hlavnému stolu obývačky. Staviť môžete aj na originálnosť a nechať vyniknúť stôl tým, že z neho vytvoríte akcent k zvyšku obývacej izby. Aj stoly do obývačky dokážu upútať pozornosť, ako aj navodiť príjemný pocit pri oddychu alebo spoločne strávených chvíľach s priateľmi. Tradičné či netradičné, vaša obývačka túži aj po takomto druhu nábytku.

Pozrite si tieto krásne konzolové stolíky:

Konzolový stolík so železnou konštrukciou Mauro Ferretti Alesandra, 120 x 43 cm Konzolový stolík so železnou konštrukciou Mauro Ferretti Alesandra, 120 x 43 cm
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Konzolový stolík so železnou konštrukciou Mauro Ferretti Cleopatra, 130 x 40 cm Konzolový stolík so železnou konštrukciou Mauro Ferretti Cleopatra, 130 x 40 cm
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Konzolový stolík, biela, SONET Konzolový stolík, biela, SONET
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Konzolový stolík, čierna, DENON Konzolový stolík, čierna, DENON
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Konzolový/písací stolík, dub, ENRIK Konzolový/písací stolík, dub, ENRIK
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky