Ekologická pasca na myši

7. novembra 2017
Ekologická pasca na myši

Vyrobte si ekologickú pascu na myši 🙂

Každý rok na jeseň sa nám nasťahujú do záhradného domčeka myši a nikdy nevieme ako sa ich zbaviť (teda ak si odmyslíme drastickejšie metódy odchytu). No a raz prišiel manžel s týmto nápadom, ktorý mu poradil kolega v práci. Ak chcete, vyskúšajte 🙂

potrebujeme:

  • pohár na zaváranie 7dcl
  • vlašský orech
  • tvrdá podložka
Vezmeme veľký 7dcl pohár na zaváranie. Orech pomocou ostrého noža rozlúpneme tak, aby nám zostala pekná polovička v ktorej zostal čo najväčší kus orecha. Pohár položíme na pevnú podložku a postavíme ho tak, aby hranou stál na rozpolenom orechu. Celá pointa tohto jednoduchého nápadu je v tom, že myška keď sa chce dostať k orechu musí vojsť do pohára a v momente keď šťuchne do orecha, pohár spadne a ona zostane uväznená vo vnútri pohára. No a vy už potom len pohár s podložkou (aj s myškou) opatrne prevrátite a odchytenú myšku pustíte niekde vonku na poli, kde napácha menej škody ako u vás v pivnici (napríklad).
Samozrejme môže sa stať, že myška ťukne do orecha zvonka a pohár spadne bez toho aby ju uväznil, ale tak nie je predsa nič ľahšie, ako nastaviť pascu znova a znova.
Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre