Foto: Celý svet sa prefarbil do Vianoc

23. decembra 2012
Foto: Celý svet sa prefarbil do Vianoc

Pozrite si v galérii, ako vyzerajú vianočné výzdoby vo svetových veľkomestách.

Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, nezadržateľne klopú na dvere. Už o niekoľko dní sa rodiny stretnú pri štedrovečernom stole a rozbaľovaní darčekov. Magická atmosféra spolu s medovníkmi a punčom dýcha na každom kroku.

metropoly sa ani tento rok nedali zahanbiť a pre obyvateľov i turistov pripravili skutočne prekrásnu parádu. Najvýraznejšie ohlasy prišli z Bruselu, kde tradičný ihličnatý stromček vymenila blikajúca avantgardná náhrada.

Mnohým Bruselčanom sa svetelná konštrukcia nepozdáva a žiadajú návrat tradičného symbolu Vianoc. Tamojší magistrát sa však bráni a tvrdí, že avantgardná konštrukcia má byť moderná a zároveň aj nepriamo vziať do úvahy početnú moslimskú komunitu žijúcu v meste, ktoré je sídlom dôležitých európskych inštitúcii.

V brazílskom Riu zase rozsvietili vianočný stromček na pláži pompéznym ohňostrojom, pozadu neostalo ani francúzske mesto Nice. Hlavné mesto najľudnatejšej krajiny sveta Peking rozžiarili svetelné postavičky.

Tradične štýlovo sa rozsvietil aj stromček pred Rockefellerovým centrom v New Yorku, obrovskú hviezdu tam ozdobili kryštálmi od Swarovského. Luxusný stromček zo zlata s postavičkami od Disneyho ponúkli v Tokiu v prepočte "len" za 3,3 milióna eur.

Kúzelnú atmosféru dotvárajú aj vianočné výzdoby vo Varšave, nemeckom Frankfurte nad Mohanom, talianskom Miláne či na preslávenom Červenom námestí v Moskve. Pochvalu si zaslúžia aj za výzdobu v Bielom dome, vo Vatikáne a v posvätnom meste Betlehem.

Páčil sa Vám článok?
reklama: