Svojské gabiony zo skla, betónu a lámp
V závislosti na veľkosti záhrady dokážu gabiony a gabionové steny z panelov vytvoriť neobyčajný priestor. Gabionové konštrukcie sú skvelou alternatívou k bežnému záhradnému nábytku. Výplňou nemusí byť len klasické kamenivo, ale aj sklo alebo betón. Gabionový nábytok vytvára v záhradách nezabudnuteľnú atmosféru. Pre nezvyčajný efekt môžete podsvietiť gabion naplnený sklom. Osvetlenie ponúkne očarujúcu atmosféru a rozjasní vaše zelené plochy.

Gabiony a plazivé rastliny
Gabiony sa často používajú pri navrhovaní skalky. Takéto gabiony sa v lete premieňajú na zelené kaskády plné kvitnúcich rastlín. V malých záhradách môžete týmto spôsobom vytvoriť oslnivé pergoly a kvetináče z panelov. Gabiony zaberajú oproti klasickým kvetináčom menej miesta, a zároveň sú stále veľkolepými prvkami záhradnej architektúry. Sloboda voľby materiálu vám umožní vytvoriť prostredie presne podľa vášho gusta.

Gabionové steny eliminujú nepríjemný pach z odpadkových košov
Aj objekty určené na udržiavanie čistoty a poriadku môžu byť určitou formou umenia. Skúste zamaskovať váš kompost alebo odpadkový kôš gabionom, naplneným striedavými vrstvami bielych alebo čiernych kameňov a kôry. Navyše sa zbavíte zápachu z odpadkov. Existuje veľa atraktívnych nápadov, ktoré čakajú na preskúmanie. Stačí len popustiť uzdu fantázii.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: