Gaučové súpravy sa hodia všade

20. novembra 2020
Bledá sedačka do obývačky
zdroj: gettyimages.com

Pohodlné gaučové súpravy sú hlavným dizajnovým prvkom obývacích izieb. Nejde však len o pohodlie, ale aj o praktickosť a estetickosť. Výrobcovia myslia na všetky tieto vlastnosti, a preto nájdete v ponuke rohové, účkové, rozkladacie gaučové súpravy, dokonca aj s úložným priestorom. Široký sortiment nábytku vám zaručí spokojnosť aj nevšedný dizajn, a tak si v prípade záujmu vyberiete aj luxusné varianty.

Klasické sedačky stále nevyšli z módy, no ak chcete gaučovú súpravu povýšiť na originálny a zaujímavý kus nábytku, stavte na netradičné štýly. Naopak, ak preferujte typický vidiecky štýl, siahnuť môžete po špeciálnych poťahoch vyrábaných na mieru alebo “prehozoch”.

Rozkladacie gaučové súpravy

Praktickosť. Jedno slovo, ktoré charakterizuje gaučové súpravy s funkciou rozkladania. Ich využitie môže byť buď pravidelné (ak sú určené na každodenné spanie, napríklad v prípade malých bytov či garzoniek), alebo príležitostné (v prípade hostí). Rozkladacie gaučové súpravy môžete nájsť v klasických aj rohových variantoch. Práve rohová verzia sedenia často ponúka aj úložné priestory. Získate tak miesto napríklad na periny a vankúše.

Takzvané trojsedáky “s rozkladom”, ktoré sú súčasťou gaučových súprav s kreslom a dvojkreslom, sú využívané na potreby spánku už niekoľko rokov. Mnohí výrobcovia sa dokonca zameriavajú výhradne na mechanizmy uľahčujúce manipuláciu pri rozkladaní a komfort pri sedení aj ležaní na týchto pohovkách. Rovnako je tomu aj pri rohových sedačkách, kde sa často plocha na spanie ešte zväčšuje (je rozšírená časťou, ktorá tvorí “otoman”).

Poťahy na gaučové súpravy

Gauče najrôznejších tvarov a rozmerov, všetkých štýlov a farebných kombinácií sľubujú mnohí predajcovia. Čo však robiť v prípade, že ste so žiadnym výberom neboli stopercentne spokojní? Jednou možnosťou je výroba gaučovej súpravy na mieru. Môžete si tak navrhnúť vlastný dizajn, ktorý bude korešpondovať s vaším vkusom a bez problémov zapadne do celkového interiéru. Viac sa môžete dočítať aj v článku Sedacie súpravy na mieru.

Pri výrobe na mieru máte k dispozícii vzorkovník, podľa ktorého si vyberáte nielen farebnú škálu a vzory, ale tiež druh materiálu, jeho hrúbku a kvalitu. V súčasnosti sa stretnete aj so špeciálnymi textíliami, ktoré zaručujú jednoduchú údržbu a čistenie. Dokonca mnohé látky doslova odpudzujú nečistoty či rozliate nápoje. Ocenia ich ale najmä tí, ktorí majú domácich maznáčikov v interiéri. Za takéto poťahy na gaučové súpravy si, samozrejme, priplatíte.

Druhá možnosť pozostáva z čalúnenia. Nie však toho typického, ktoré je bežnou súčasťou pohovky. Ide o tzv. sekundárne čalúnenie, ktoré vytvoríte poťahmi na gaučovej súprave. Aj keď je pôvodná farba sedenia napríklad biela, v podstate mihnutím oka z nej urobíte pastelovú sedačku s rôznymi motívmi. Všetko záleží na vašom vkuse. Prehozy na gaučové súpravy sa vyrábajú aj na mieru, preto sa nemusíte obávať, že ich do vašej obývačky nezoženiete.

Pozrite si sedačky v týchto e-shopoch:

Rohové gaučové súpravy alebo 3 + 2 + 1?

Elkové či účkové sedenie neklesá na obľúbenosti a pravdepodobne bude stále vyhľadávaným druhom nábytku. Jednoducho povedané, rohové gaučové súpravy nikdy nevyjdú z módy. Hodia sa totiž do veľkých domácností, ale tiež do malých bytov. Variabilita spočívajúca v prevedení ľavej a pravej verzie či možnosť kombinácie s kreslami a taburetkami z nich robí bezkonkurenčné interiérové sedenie.

Rohový variant sedačiek sa hodí akémukoľvek štýlu. V ponuke nájdete rustikálne aj moderné sedačky, či tie s nevšedným dizajnom. Luxusné gaučové súpravy taktiež hľadajú svojho majiteľa. Kožené prevedenie, či už v kombinácii dreva, chrómu alebo v celokoženej podobe sa o luxusný vzhľad určite postará. Ten pristane nielen rohovým sedačkám, ale tiež gaučovým súpravám 3+2+1.

V tomto prípade rozhoduje cena. Ak túžite po zmene, no máte obmedzený finančný rozpočet, navštívte internetový bazár a nájdite si lacné gaučové súpravy. Tie sa vám niekedy podarí nájsť aj v predajniach Merkury Market, Decodom, Möbelix a pod. či v susednom Poľsku. Je len na vás, čo bude hlavným kritériom výberu. Buď cena alebo kvalita (nemusia sa vždy navzájom vylučovať). V druhom prípade stojí za zváženie aj výroba sedacích súprav na mieru.

Pozrite si aj tieto krásne sedačky:

Sedacia súprava, hnedá látka, ľavá, FABO Sedacia súprava, hnedá látka, ľavá, FABO
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Sedacia súprava, hnedá/čierna, NIELIS Sedacia súprava, hnedá/čierna, NIELIS
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Sedacia súprava, sivá, ľavá, MILOR Sedacia súprava, sivá, ľavá, MILOR
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Univerzálna sedacia súprava, svetlosivá, LENY ROH Univerzálna sedacia súprava, svetlosivá, LENY ROH
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Sedacia súprava, biela/sivý melír, pravá, MINERVA Sedacia súprava, biela/sivý melír, pravá, MINERVA
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať:

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky