Hliva ustricová

17. mája 2016
Hliva ustricová

Môžeme začať s výpočtom látok, vďaka ktorým je hliva tak výnimočná. Hneď v úvode je dobré povedať, že huba obsahuje veľké množstvo vody, snáď až deväťdesiat percent celkového objemu. Vďaka tomu je huba veľmi diétna, neobsahuje skoro žiadne tuky, čím sa dá využiť počas obdobia, keď sa snažíte schudnúť. Okrem nízkeho percenta tukov má aj nízke percento nasýtených mastných kyselín. Na druhú stranu obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá výborne napomáha tráveniu. Vláknina skvele prečistí organizmus, preto sa využíva počas diéty. Okrem toho obsahuje tiež množstvo vitamínu B, D2, minerály a stopové prvky, a to predovšetkým železo, sodík, draslík, fosfor, zinok, ale aj selén, chróm, meď a jód. Tu náš zoznam ešte nekončí. No posúďte sami, rozhodne toho nie je málo.

Stiahnut.jpg

Konzumácia hlivy ustricovej sa odporúča ľuďom s vysokým krvným tlakom, alebo s hypertenziou. Je to dané tým, že obsahuje steroidy, ktoré odvádza cholesterol z tela von. Ak by sme ešte ďalej skúmali hlivu, objavili by sme, že obsahuje aj esenciálne aj neesenciálne mastné kyseliny. To všetko nájdeme v hlive.

Konzumácia hlivy ustricovej sa rozhodne odporúča všetkým. Pravidelne by ju mali požívať osoby, ktoré si našli záľubu v alkohole, a to z jedného prostého dôvodu. Alkohol je veľmi zlý na ľudskú pečeň a práve hliva má skvelé regeneračné schopnosti. Pečeň bude fungovať, tak ako má. Hliva postráži, aby pečeň nič nezaťažovalo, ani zbytočný tuk.

Akt_1_hliva06.jpg

Okrem skvelých účinkov na pečeň má hliva výborné antibakteriálne a antivírusové účinky. Pravidelná konzumácia vytvorí obranný štít tela proti týmto nežiadúcim bacilom. Človek sa môže vyhnúť prechladnutiu, nádche, chrípke, ale i angíne. Okrem týchto ľahkých chorôb pôsobí ako prevencia proti chorobám srdca a rakovine.

Hlivu si môžete sami nazbierať a potom pripraviť. Ak chcete pravidelne konzumovať hlivu,  kúpte si ju v podobe tabletiek. Jedná sa dokonca o kvalitnejší spôsob konzumácie hlivy. Počas tepelnej úpravy sa totiž veľa zdraviu prospešných látok zničí.

Austernseitling.jpg

Hliva je skvelým detoxikačným pomocníkom. Telo sa úplne prečistí, zbaví sa nežiadúcich látok i kilogramov. Preto sa hliva často odporúča počas redukčných diét. Výsledky sú vidieť aj na kvalite vlasov a nechtov. Vedci dokonca potvrdili, že pre ľudí, majúce nejaké chronické ochorenia, ako je napríklad astma alebo diabetes, je hliva veľmi prospešná. Po jej konzumácii sa priebeh choroby zlepší.

 

Páčil sa Vám článok?
reklama: