Hodia sa do bytu rustikálne kuchynské linky?

11. júla 2019
Rustikálna kuchyňa v byte

Je prirodzený, jednoduchý, nádherne autentický. V mnohých ohľadoch ponúka interiéru organický dojem a prináša mu eleganciu s kúskom života. Rustikálny štýl si zachoval svoj klasický titul a jeho popularita naďalej rastie.

Rustikálny dom alebo byt

Kľúčom k modernému rustikálnemu priestoru je otvorený pôdorys, moderný nábytok a zároveň zachované a exponované architektonické prvky. Farebná schéma sa drží neutrálnych tónov, akými sú biela, bledohnedá, krémová, béžová a šedá farba. Z materiálov dominuje surové drevo a kameň. Skutočný zmysel svojmu domovu dáte vtedy, ak spojíte čaro a teplo rustikálneho bývania so všetkými vymoženosťami a štýlom moderného spôsobu života.

Rustikálny nábytok
Robustná sofistikovanosť a krása. Aj takto sa zvykne označovať rustikálny štýl bývania, v ktorom by ste mali cítiť dotyk prírody. Pokiaľ ide o nábytok, v celom dizajne dominuje drevo. Môžete sa inšpirovať holými drevenými kusmi nábytku či aplikovať do bývania renovované časti drevených predmetov. Nebojte sa ukázať prirodzené uzly dreva, ktoré sa použili pri konštrukcii konkrétneho kusu nábytku. Vzdáte tým hold remeselnej práci a vaša rustic téma bude mať príbeh. Niektoré druhy rustikálneho nábytku môžu vyzerať, ako by patrili do zrubu alebo do chaty. Môžete sa pustiť aj do renovácie starého nábytku a vytvoriť jedinečný prvok pre svoj domov. Skrine, zásuvky, poličky. Drevo je všade a nápadov na recykláciu rôznych starších kúskov nie je nikdy dosť.

Rustikálna obývačka
Tehly, drevené trámy, kamene. Súčasti rustikálneho štýlu, ktoré môžu dominovať vo vašej obývačke. Nemusíte ich zakrývať. No ak si stena vyžaduje zamaľovať, použite neutrálne farby, ktoré zjemnia surové materiály. Rustikálna obývačka miluje krb. Aj prostredníctvom neho si prinesiete kúsok prírodného tepla. Dnes už jestvujú rôzne spôsoby, ako ho oživiť, napríklad pridaním kameňa alebo manžety. Na strope nechajte vyniknúť autentickým sviečkovým lustrom, ktoré dodajú obývačke majestátnosť a zároveň príjemnú náladu. Klasické odlievané sviečky môžete umiestniť na rímsy kozuba alebo kdekoľvek po dome. Ak je podlaha drevená a opotrebovaná, nechajte ju vyniknúť. Ak však túžite po koberci, pokojne ho môžete umiestniť pod stolík alebo na miesta sedenia.

Rustikálna spálňa
Môžete sa v nej inšpirovať francúzskymi, anglickými a dokonca aj švédskymi krajinami. Dominuje tu prírodné drevo, hrubé povrchy, látky a dekorácie, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Pri výbere posteľnej bielizne povedzte áno plédom, dekám, kockám, neutrálnym farbám a vzorom. Výborným rustic doplnkom môžu byť tkané koberčeky či kožené gobelíny. Rustikálne spálne by mali spolupracovať na útulnosti, čistom pohodlí a mali by aspoň trochu evokovať pocit, že spíte niekde blízko lesa.

Rustikálna kuchyňa
Nájdete v nej teplo a kúzlo bez ohľadu na to, či ju budete tvoriť v meste alebo na vidieku. Charakterizujú ju zvetrané trámy, maľované skrine, drsné podlahy a poľnohospodárske stoly. Prírodné elementy vo vašej kuchyni sú vždy skvelou voľbou. Kombinácia dreva a kameňa si získa každého, no do rustic kuchyne sa hodia aj dlaždice. Ak chcete modernejšiu kuchyňu a rustic domu sa nechcete vzdať, jestvuje aj možnosť skĺbenia oboch týchto častí. Skúste to prostredníctvom colour blockingu – zvoľte biele skrinky s čiernou stenou. Rustic dosiahnete drevenými stoličkami či zaujímavým svietidlom. Pracujte s doplnkami. Práve ony dokážu vytvoriť rustic atmosféru kuchyne. Môžu to byť zrkadlá, vetvičky na úchytkách skriniek, obrazy, či nápisy. Obľúbené sú aj staré poháre na zaváranie či obyčajný košík so šiškami.

Rustikálna kúpeľňa
Dominujú v nej prírodné akcenty a do popredia sa dostáva aj mosadz. Svoje uplatnenie tu nájde starožitná váza, ale aj kamene umiestnené na rímse pred zrkadlom. Rustic kúpeľňa miluje svetlohnedé odtiene. Môžete sa nimi riadiť aj pri výbere doplnkov, akými sú napríklad uteráky či koše na bielizeň. Rustikálny štýl má zmysel pre staré aj nové veci. Čerpá z prírody – predovšetkým sú to drevo a kameň. Je postavený na renováciách, ako aj moderných variáciách a šikovných doplnkoch.

Páčil sa Vám článok?
Súvisiace príspevky