Inšpirácia: Kvetináče vyrobené z pneumatiky

14. marca 2013
Inšpirácia: Kvetináče vyrobené z pneumatiky

Šikovní študenti priniesli nápad, ako využiť nepotrebnú pneumatiku na skrášlenie záhrady.

Hoci v týchto dňoch prežívame na Slovenku zrejme posledné dozvuky tohtoročnej zimy, mnohí už premýšľame nad jarnými kreáciami a skrášlením záhrady či priedomia. Jeden zaujímavý, finančne nenáročný a inovatívny nápad objavili aj žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v odbore maliar z Komárna.

Prišli na spôsob, ako využiť staré automobilové pneumatiky na výrobu originálneho kvetináča. Ak sa vám tento nápad pozdáva, ukážeme vám, ako si podobný môžete spraviť vlastnoručne.

Čo budete potrebovať

Na výrobu originálneho kvetináča si pripravte jednu starú pneumatiku, dekopírku, gumoasfalt, štetec, nôž, akrylátovú farbu, kamenné drvivo, kriedu, skrutkovač, skrutky a sieťovinu.

Stručný postup výroby

Na pneumatike si kriedou označte miesto rezu. Nožom vyrežte otvor, do ktorého vložte dekopírku. Vyrežete  vlny podľa vami zvoleného tvaru. Pneumatiku obráťte na ruby. Vzniknuté lemy natrite gumoasfaltom a posypete kamenným drvivom. Vonkajšie plochy natriete akrylátovou farbou, ktorá je vhodná pre svoje vlastnosti a väčšou odolnosťou ako v letnom, tak  aj zimnom období.

Vyrezanú časť gumy umiestnite na spodok pneumatiky. Oba časti spojte skrutkami. Na spodok môžete umiestniť sieťovinu, čím zabezpečíte nevypadávanie zemina.

Ak sa vám nápad páči a rozhodnete sa niečo podobné spraviť, dajte nám vedieť na našom Facebooku.

NEPREHLIADNITE: Originálne rady, ktoré rozvoňajú váš domov

 

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre