Ako deťom zariadiť vhodnú detskú izbu? Na čo sa zamerať? Na čo nezabudnúť a čomu sa radšej ihneď vyhnúť?

20. marca 2016
Ako deťom zariadiť vhodnú detskú izbu? Na čo sa zamerať? Na čo nezabudnúť a čomu sa radšej ihneď vyhnúť?

Ako deťom zariadiť vhodnú detskú izbu? Čoho sa vyvarovať? Na čo sa zamerať? Na čo nezabudnúť a čomu sa radšej ihneď vyhnúť?

Post________13 1.jpg

Cez pestrosť pri výbere by ste mali mať stále na pamäti štyri najdôležitejšie kritériá výberu: funkčnosť, ergonómiu (teda správnu detskú veľkosť), bezpečnosť a hygienu.

Aj najlepší dizajnový nábytok je k ničomu, keď neplní svoju funkciu – je deťom malý či veľký, padá im na hlavu alebo je nalakovaný nevhodnými farbami.

Na to by sme mali dbať najmä u tých najmenších. Nič sa nemá kupovať, maľovať či prať na poslednú chvíľu. Nos bábätiek je veľa citlivý. Navyše je potrebné zvážiť, či izbička pre bábätko nie je zbytočná, keďženajskôr bude ešte niekoľko mesiacov u rodičov v spálni.

Veľmi vhodná farba do detskej izby je biela.

Post________11.jpg

Vďaka svojej neutralite, biela sa dá perfektne kombinovať s akýmkoľvek zariadením, takže si môžete zmeniť izbu ako dieťa rastie, bez toho aby bola dotknutá celková situácia. V prípade, že biele steny sa vám zdajú príliš jednoduché pre vás, môžete ich ozdobiť obrazmi či detskou tapetou a nálepkami.

Pozrite si celú galériu a inšpirujte sa:

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Súvisiace príspevky
Komentáre