Je krajšia obývacia stena biela alebo v drevodekore?

31. mája 2017
Obývacia stena v drevodekore bez úchytiek na celej stene

Obývacia stena je ideálnou voľbou pre tých, ktorým sa veľmi nechce trápiť s výberom jednotlivých kusov nábytku a s ich zladením k zvyšku interiéru. V súčasnosti obľúbená biela farba má však svojho konkurenta. Je ním drevodekor.

Drevodekor nie je žiadnou novinkou v materiáloch v oblasti bývania. Avšak oproti minulosti sa teší čoraz väčšej obľube. Je to najmä tým, že technológie spracovania napredujú, rovnako aj tým, že povrchové úpravy a štruktúry dreva sú v ponuke akýchkoľvek farieb a tiež druhov dreva.

Moderné obývacie steny v drevodekore (zdroj: pinterest.com)

Masív alebo imitácia dreva?

Nie každý si môže dovoliť nábytok z masívu. Jeho nadčasovosť a dlhá životnosť radí tento materiál k najobľúbenejším, ale stále je jeho nevýhodou vysoká cena. Drevodekor, ktorý sa v posledných rokov prediera na výslnie, dokáže svojím vzhľadom zastúpiť tento druh materiálu. Aj keď v oblasti kvality nájdete rozdiely, neznamená to, že drevodekory z laminátu sa tejto vlastnosti vyhýbajú.

Imitácie dreva, exotických a masívnych drevín v kombinácii s rôznym estetickým spracovaním povrchov, sa postarajú o dokonalý vizuálny výsledok. Štruktúrované povrchy drevodekoru pôsobia autenticky, niektorí výrobcovia sa zamerali, dokonca, aj na autenticitu dreva pri dotyku s jeho povrchom. Navyše, vzhľad dreva pôsobí útulne a dokáže byť vhodným základom pre akýkoľvek štýl zariadenia.

Biele obývacie steny sú obľúbené

Biela farba svedčí nábytku v akejkoľvek miestnosti bytu či domu. Ani obývačka nie je výnimkou a v kombinácii s ďalšími farbami, napríklad na sedačke, koberci či dekoráciách, dokáže ešte stále vytvoriť originálny dizajn interiéru. To, čo je pre niekoho pekné, pre iného nemusí pôsobiť rovnakým dojmom.

Bielym obývacím stenám pristane osvetlenie (zdroj: pinterest.com)

Preto vám ponúkame niekoľko inšpirácií nábytku v bielej farbe aj v drevodekore a je len na vás, ktorý variant uprednostníte. Nám sa najviac pozdáva ich kombinácia. Biele skrinky a štruktúra dreva v rôznych odtieňoch do seba ideálne zapadajú a dotvárajú pôsobivý a estetický vzhľad celej obývacej izby.

Inšpirácie

Kombinácia bielych skriniek a skriniek v drevodekore je zaujímavá (zdroj: pinterest.com)

Skrinky obývacej steny sú atraktívne aj v závesnom variante (zdroj: pinterest.com)

Biele skrinky pod TV v kombinácii zásteny z drevodekoru sú trendom (zdroj: pinterest.com)

Obývacie steny v kombinácii bielej farby a drevodekoru v rôznych štýloch (zdroj: pinterest.com)

Biele skrinky pod TV v kombinácii zásteny z drevodekoru pôsobia elegantne (zdroj: pinterest.com)

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre