reklama:

Jednoduché rady na čistenie rúry na pečenie

12. februára 2013
reklama:
Jednoduché rady na čistenie rúry na pečenie

Tipy, ktoré vám ponúkame, sú lacné a šetrné k životnému prostrediu.

Prostriedky na čistenie kuchynských rúr si môžete vyrobiť aj sami doma. Na vyčistenie vnútorného sklá na dverách rúry potrebujete jedlú sódu, vodu a saponát na riad. Dvere vyklopte a poriadne postriekajte vodou. Na mokrý povrch nasypte štedrú dávku jedlej sódy a nechajte pôsobiť cez noc. Na druhý deň sódu zotriete nielen sódu ale aj všetku usadenú špinu. Následne namočte špongiu do teplej vody so saponátom a dvere umyte.

Vnútro rúry vyhrejte na 200 stupňov Celzia a vypnite rúru. Do teplu odolnej nádoby nalejte jeden až dva poháre amoniaku a položte ju na prostredný rošt. Do ďalšej nádoby nalejte rovnaký objem vriacej vody a položte na spodný rošt. Rúru zatvorte a nechajte pôsobiť cez noc. Nasledujúce ráno nádoby vyberte a vnútro rúry na pečenie vytrite mokrou špongiou.

Špinu z roštov na pečenie odstránite takisto amoniakom Rošty vyberte, vložte do väčšej nádoby s poklopom, nalejte na ne amoniak a uzavrite. Odložte z dosahu detí a zvierat na noc. Po amoniakovej kúre rošty opláchnite horúcou saponátovou vodou. Ak nie sú príliš špinavé, stačí ak ich necháte namočené vo vode so sódou.

Tip na záver: Položte na dno rúry papier na pečenie alebo alobal, ktoré zachytia zvyšky pečenia.

NEPREHLIADNITE: Čistá chladnička = čerstvé potraviny

Foto: AEG

reklama:
Páčil sa Vám článok?