Kde by malo spávať vaše dieťa – 2. časť

24. januára 2013
Kde by malo spávať vaše dieťa – 2. časť

Prečítajte si pokračovanie nášho miniseriálu o detskej izbe v štýle Feng Shui.

Jednou z hlavných úloh rodičov je zariadiť a usporiadať detskú izbu pre svoje dieťa tak, aby sa mu nielen páčila, ale aby bola zariadená aj podľa určitých pravidiel Feng Shui. V praxi to potom znamená, aby samotné vybavenie izby a jeho usporiadanie malo blahodárny vplyv na vývoj dieťaťa, jeho zdravie, úspechy, vzťahy.

Za prvé: najvzdialenejšie miesto v domácnosti od vstupných dverí je ovplyvnené JING (čo má za následok pomalší rozvoj), avšak rastúci a rozvíjajúci sa človek by sa mal starať a byť pod vplyvom práve JANG (čo znamená rýchly vývoj, pohyb vpred). Takže JANG je to, o čo by ste sa mali starať a čo by malo  prevažovať v prostredí, v ktorom dieťa vyrastá.

Za druhé: rozloženie izieb môže ovplyvniť vzťah dieťaťa a rodičov. Spánok dieťaťa priamo v spálni rodičov, aj keď vo vlastnej “zóne”, smeruje k predpokladu ovládania a komandovania rodičov dieťaťom. Takémuto neželanému správaniu dieťaťa je lepšie vopred predísť kompromisom, ako ho musieť riešiť neskôr.

Spálňa dieťaťa by mala byť zahrnutá v tej časti bytu či domu, ktorá je súčasťou akéhosi magického štvorca. Nemala by byť mimo neho, aby  dieťa nemalo pocit odsunutia mimo záujem rodičov, prípadne pocit ohrozenia. Najlepším riešením pre umiestnenie izby pre malé dieťa, ešte pred dosiahnutím puberty, je hneď vedľa spálne rodičov.

Taktiež je dôležité, aby táto izba nebola ani príliš veľká (rozľahlá, či s vysokými stropmi), kde by sa dieťa mohlo cítiť príliš malé a stratené, naopak ani príliš malá, aby dieťa necítilo tlak na psychiku a malo v nej obmedzený pohyb (nízky strop).

Prečítajte si aj 1. časť nášho seriálu o detskej izbe v štýle Feng Shui

Zdroj fotografií: trendzona.com

Páčil sa Vám článok?
reklama:
reklama:
Komentáre