Kedy je najlepší čas na nákup sedacích súprav v akcii

28. júna 2018
vkusná hnedá sedacia súprava vhodná aj do exteriéru

Z času na čas máme potrebu inovovať, prerábať, alebo vymeniť niektoré kusy nábytku za nové. Či už to robíme z nutnosti, alebo skôr pre radosť, snažíme sa vždy nakupovať výhodne. Takúto možnosť prinášajú výpredaje a rôzne akcie, nevynímajúc ani nábytok. A čo tak nová sedacia súprava v akcii? Poďte sa s nami inšpirovať, kedy je ten správny čas na akciové nákupy. 

Pri nákupe akéhokoľvek produktu zohľadňujeme kvalitu a primeranú cenu. Neriaďme sa však zásadou vysoká cena signalizuje aj dobrú kvalitu a naopak. Nie vždy je to totiž pravda. Cena by, samozrejme, mala odrážať výrobné náklady, musí byť však za každých okolností adekvátna typu, spôsobu spracovania, dizajnu, materiálu a podobne. Určite mi dáte za pravdu, že ceny v obchodoch sú častokrát prehnane vysoké a produkty nespĺňajú ani základné štandardy. Preto je veľmi výhodné počkať na akcie a sezónne zľavy. Nebojte sa tejto alternatívy ani pri kupovaní nábytku. Zamerajme sa konkrétne na sedacie súpravy. Pri zariaďovaní bytu, či domu patrí k najdôležitejším kusom nábytku, zároveň hovoríme o pomerne veľkej investícii. Urobte si predstavu, stanovte kritériá výberu a počkajte na ten správny čas.

sedacia súprava patrí k srdcu domova (zdroj: pinterest.com)

Výstavy nábytku

Každoročne sa opakujúce výstavy nábytku neustále lákajú tisíce návštevníkov. Dozviete sa mnoho o najnovších trendoch v oblasti bývania, či záhrady. Predstavený nábytok a bytové doplnky lákajú pestrosťou farieb, štýlov, motívov, ale aj moderným a nápaditým dizajnom. Obzvlášť lákavý je posledný deň veľtrhu. Predávajúci sa snažia ponúkať akcie a rôzne zľavy na vystavený nábytok. Tu sa načrtáva prvá vhodná príležitosť na nákup sedacej súpravy v akcii, avšak nie je akcia ako akcia. Hoci vám už pri produkte svieti celkom pekná cena s doplnkom neuveriteľné zníženie, nedajte sa nachytať. Práve výstaviská sú zdrojom dosť veľkého zisku a ceny sú aj po znížení častokrát prehnané. Vyberajte svedomito, nechajte si čas na premyslenie a dobre si obzrite všetky ponúkané produkty. Cenový rozdiel môžete nájsť aj medzi firmami, ktoré ponúkajú rovnaký, alebo prinajmenšom len veľmi málo rozdielny tovar. A dobrá rada na záver: nebojte sa o cene vyjednávať a dohodnúť si podmienky. Takto môžete uzavrieť omnoho výhodnejší obchod, pretože cieľom každého obchodníka je v prvom rade predať.

aj sedacia súprava v akcii môže byť moderná a nadčasová (zdroj: pinterest.com)

Špecializované predajne a veľkoobchody s nábytkom

Ak si chcete kúpiť novú sedaciu súpravu a pritom ešte aj ušetriť, určite navštívte aj klasické obchody s nábytkom. Práve v nich nájdete celkom zaujímavé akcie a zľavy. Lenže sú spravidla sezónne, čo môže byť dosť výrazným negatívom. Každý rok je charakteristický iným štýlom, dizajnom, farbami. Trendy sa menia nie len ročne, ale aj v rámci jednotlivých ročných období. Vo výpredajoch preto nájdete spravidla kúsky z minuloročnej sezóny, aby sa uvoľnilo miesto pre nové produkty. Môžete síce získať sedaciu súpravu za pomerne výhodnú cenu, lenže častokrát na úkor dizajnu, modernosti a aktuálnosti. Ďalšou nevýhodou je tzv. behanie po obchodoch. Je lepšie navštíviť viacero predajní a porovnať nie len ceny, ale napr. aj vzory, či materiál a až následne sa rozhodnúť pre kúpu.

Nakupujte cez internet

Asi len málokto z nás má po dlhom a náročnom dni v práci chuť behať ešte po obchodoch a vyberať nábytok. Cez víkend si zasa rodina radšej vyjde niekam do prírody, či na výlet a povinnosti sa len odkladajú a hromadia. Súčasný moderný svet však funguje na internete, s pomocou ktorého si ľahko a jednoducho nakúpite čokoľvek, kedykoľvek a, čo je najdôležitejšie, z pohodlia vášho domova. Kúpiť sedaciu súpravu v akcii a cez internet? Žiadny problém.

Výhody internetového predaja

  • široký výber produktov – internetové e-shopy majú produkty rozdelené do kategórií, v ktorých môžete listovať a zároveň si ich aj triediť na základe filtrov. Taktiež sú dostupné všetky produkty, ktoré daný e-shop ponúka. V klasickom obchode je to z priestorového hľadiska nemožné
  • akcie a zľavy po celý rok – internetové obchody nie sú až tak veľmi závislé od sezónnej ponuky. Nájdete tu aktuálne módne hity, ale aj tzv. bežnú a stálu ponuku sortimentu. Na vyhľadanie zliav jednoducho použijete filter.
  • podrobné informácie o produktoch – pri každom produkte máte popis. Dozviete sa prakticky všetko potrebné – rozmery, materiál, farbu, príslušenstvo a podobne. V bežnom obchode vám častokrát neostáva iné ako sa na všetko pýtať
  • produkt na mieru – na internete si vyberiete presne takú sedaciu súpravu, akú chcete. Máte možnosť výberu farby, veľkosti a doplnkových služieb, napr. úložný priestor, rozkladací systém a iné. V obchodoch sú vystavené len určité typy, ktoré nemusia zodpovedať vašej predstave. Musíte si preto voliť formu objednávky a čakať aj niekoľko týždňov.
  • poštovné zadarmo a rýchle dodanie – ak nakúpite za určitú cenu, automaticky neplatíte náklady na poštovné a balné. A kuriér vám privezie sedačku rovno pred dvere
  • darčeky k nákupu – taktiež bežná samozrejmosť. Môžete získať napr. dekoračné vankúše, deky, či prikrývky, v závislosti od druhu a ceny zakúpeného tovaru.

aktuálne módne trendy pozorujeme aj pri sedacích súpravách (zdroj: pinterest.com)

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať

 

Páčil sa Vám článok?